ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ այսօր այցելել է Գյումրի: ՀՀ ԱԺ նախագահը, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, կառավարության անդամներ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, օտարերկրյա հյուրեր Գյումրու Սուրբ Ամենա...
Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների  գլխավոր քարտուղարները ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի ուղեկցությամբ դեկտեմբերի 7-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Հյուրերը ծաղիկներ են դրել 1915 թվականի Հաղոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմա...
Երեւանում ստորագրվել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների համատեղ հետազոտական կենտրոն ստեղծելու մասին հուշագիր
ՀՀ Ազգային ժողովում դեկտեմբերի 7-ին շարունակվել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների երկրորդ հանդիպումը: Հանդիպման սկզբում, նիստը վարող Վրաստանի խորհրդարանի գլխավոր քարտուղար Գիվի Միկանաձեի առաջարկով, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 1988 թվականի աղետալի եր...
Արա Բաբլոյանի ցավակցական ուղերձը 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի զոհերի հիշատակի կապակցությամբ
«Սիրելի քույրեր եւ եղբայրներ, այսօր Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքի բոլոր անկյուններում մենք գլուխ ենք խոնարհում Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի հազարավոր զոհերի հիշատակի առջեւ: Նաեւ րոպե առ րոպե վերհիշում ենք հայ ժողովրդի նորագույն պատմության ամենատխուր օրերից մեկում մեր ապրումները եւ համախմբվելը՝ փլա...

Today, on the occasion of the 30th anniversary of 7 December 1988 Spitak disaster earthquake the RA NA President Ara Babloyan visited Gyumri.The RA NA President, the RA Acting Prime Minister Nikol Pashinyan, the Members of the AGovernment, Representatives of diplomatic corps, foreign guests laid wre...
On December 7, the Secretaries General of Parliamentary Administrations of the Eastern Partnership Countries accompanied by the RA NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.The guests laid flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the 1...
Memorandum on Creating Joint Research Centre of Parliaments of Eastern Partnership Countries in Yerevan
On December 7, in the RA National Assembly the 2nd Working Meeting of the Secretaries General of Parliamentary Administrations of the Eastern Partnership Countries continued.At the beginning of the Meeting, by the proposal of the Secretary General of the Parliament of Georgia Givi Mikanadze presidin...
Ara Babloyan’s Condolence Message on Memory of 7 December 1988 Spitak Disaster Earthquake Victims
“Dear sisters and brothers, today in Armenia, in Artsakh and in all corners of Diaspora we bow our head before the memory of the thousands of victims of Spitak disastrous earthquake. Also we recall minute by minute our emotions and consolidation in one of the saddest days of the Armenian people’s ne...