ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցի կապակցությամբ այսօր այցելել է Գյումրի: ՀՀ ԱԺ նախագահը, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, կառավարության անդամներ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, օտարերկրյա հյուրեր Գյումրու Սուրբ Ամենա...
Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների  գլխավոր քարտուղարները ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանի ուղեկցությամբ դեկտեմբերի 7-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Հյուրերը ծաղիկներ են դրել 1915 թվականի Հաղոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմա...
Երեւանում ստորագրվել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների համատեղ հետազոտական կենտրոն ստեղծելու մասին հուշագիր
ՀՀ Ազգային ժողովում դեկտեմբերի 7-ին շարունակվել է Արեւելյան գործընկերության երկրների խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների երկրորդ հանդիպումը: Հանդիպման սկզբում, նիստը վարող Վրաստանի խորհրդարանի գլխավոր քարտուղար Գիվի Միկանաձեի առաջարկով, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 1988 թվականի աղետալի եր...
Արա Բաբլոյանի ցավակցական ուղերձը 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի զոհերի հիշատակի կապակցությամբ
«Սիրելի քույրեր եւ եղբայրներ, այսօր Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքի բոլոր անկյուններում մենք գլուխ ենք խոնարհում Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի հազարավոր զոհերի հիշատակի առջեւ: Նաեւ րոպե առ րոպե վերհիշում ենք հայ ժողովրդի նորագույն պատմության ամենատխուր օրերից մեկում մեր ապրումները եւ համախմբվելը՝ փլա...

Председатель НС А.Баблоян посетил Гюмри в связи с 30-й годовщиной катастрофического Спитакского землетрясения 7 декабря 1988 г. Председатель НС, и.о.премьер-министра РА Н. Пашинян, представители дипломатического корпуса, иностранные гости возложили венки и цветы к памятнику во дворе церкви Сурб Амен...
7 декабря генеральные секретари парламентов стран Восточного партнерства в сопровождении руководителя-генерального секретаря Аппарата НС РА А.Сагателяна посетили  мемориал в Цицернакаберде.Гости возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему жертв Геноцида армян 1915 г.,   почтили м...
В Ереване подписан Меморандум о создании совместного исследовательского центра парламентов стран Восточного партнерства
7 декабря в НС продолжена вторая встреча генеральных секретарей парламентов стран Восточного партнерства.   В начале встречи, по предложению генерального секретаря парламента Грузии Г.Миканадзе, присутствующие минутой молчания почтили память жертв катастрофического землетрясения 1988 года....
Соболезнование А.Баблояна в память жертв катастрофического Спитакского землетрясения 7 декабря 1988 г.
“Дорогие братья и сестры, сегодня во всех уголках  Армении, Арцаха и Диаспоры мы склоняем головы перед памятью тысяч жертв  катастрофического Спитакского землетрясения.Вспоминаем также, минуту за минутой, наши переживания и сплочение в один из самых печальных дней новейшей истории арм...