ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պաշտոնատար անձանց ուղեկցությամբ հունվարի 28-ին` Բանակի օրը, այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի ազատության ու անկախության համար նահատակված քաջարի հայորդիների հիշատակին: Բարձրաստիճան այրերը ծաղկեպսակներ են դրել ու ծաղիկներ խոնարհել Անհայտ կորածների հուշաքար-կոթողին, Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի եւ Զորավար Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին, Հայրենիքի անկախության համար իրենց կյանքը զոհաբերած ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս հայոց բանակի ստեղծման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Հայոց բանակի ստեղծումը նորանկախ Հայաստանի պատմության հիրավի ամենափառավոր էջերից է: Ուզում եմ արժանին մատուցել այն անձանց, ովքեր Ղարաբաղյան պատերազմի ծանր օրերին կանգնած են եղել մեր բանակի ստեղծման ակ...

On January 28, on Army Day the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan, the President of the Republic Armen Sargsyan, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan and His Holiness Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II accompanied with the officials visited Yerablur Military Pantheon, paid tribute to the memory of the brave Armenian sons martyred for the freedom and independence of the Motherland. The high ranking officials laid wreaths and flowers at the memorial stone-monument of the Unknown Lost, the tombs of Sparapet Vazgen Sargsyan and Commander Andranik Ozanyan, at the Memorial Complex eternalizing the memory of the freedom fighters, who had sacrificed their lives for the independence of the Motherland.
“Dear compatriots, I congratulate all of us on the occasion of the 27th anniversary of the creation of the Armenian Army.The creation of the Armenian Army is genuinely the most glorious pages of the History of Armenia. I would like to pay tribute to those who have stood in the sources of the creatio...