«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Եվրասիա միջազգային համալսարանի ուսանողները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել նիստի աշխատանքին:
Հյուրերի հետ հանդիպել են ԱԺ պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը եւ Միքայել Զոլյանը: Նրանք ուսանողներին ներկայացրել են Ազգային ժողովի կառուցվածքն ու գործունեությունը՝ նշելով, որ խորհրդարանն այն կառույցն է, որտեղ ընդունվում են տարբեր ոլորտները կարգավորող օրենքները:
Հանդիպման ընթացքում հարցեր են հնչել կրթական ոլորտի, արտաքին հարաբերություններում գերտերությունների ազդեցության, խորհրդարանական դիվանագիտության, ինչպես նաեւ ուսանողներին հուզող այլ հարցերի մասին:

13 февраля в рамках программы “Открытые двери” НС посетили студенты международного университета “Евразия”. Они ознакомились со зданием парламента, проследили за работой заседания.
С гостями встретились депутаты С.Аветисян и М.Золян. Они представили студентам структуру и деятельность НС, отметив, что парламент - структура, где принимаются регулирующие различные сферы законы.
В ходе встречи прозвучали вопросы, касающиеся образовательной сферы, влияния сверхдержав на внешние отношения, парламентской дипломатии, а также других волнующих студентов проблем.