«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Եվրասիա միջազգային համալսարանի ուսանողները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել նիստի աշխատանքին:
Հյուրերի հետ հանդիպել են ԱԺ պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը եւ Միքայել Զոլյանը: Նրանք ուսանողներին ներկայացրել են Ազգային ժողովի կառուցվածքն ու գործունեությունը՝ նշելով, որ խորհրդարանն այն կառույցն է, որտեղ ընդունվում են տարբեր ոլորտները կարգավորող օրենքները:
Հանդիպման ընթացքում հարցեր են հնչել կրթական ոլորտի, արտաքին հարաբերություններում գերտերությունների ազդեցության, խորհրդարանական դիվանագիտության, ինչպես նաեւ ուսանողներին հուզող այլ հարցերի մասին:

On February 13, within the framework of Open Doors the Students of Eurasia International University visited the RA National Assembly. They took a tour in the parliament and observed the work of the sitting.
The NA deputies Sos Avetisyan and Mikayel Zolyan met with the guests. They have presented the structure and activity of the National Assembly, noting that the parliament is an institution, where the laws regulating the different spheres are passed.
In the course of the meeting questions were voiced about the educational sphere, the influence of the super powers in foreign relations, parliamentary diplomacy, as well as other issues concerning the students.