Մոլդովայի Հանրապետությունում տեղի ունենալիք խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար 2019 թ. փետրվարի 22-25-ը ներառյալ Քիշնեւ (Մոլդովայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահագն Հովակիմյանը եւ Արփինե Դավոյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Վահե Էնֆիաջյանը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-ռուսական ջերմ...
Փետրվարի 22-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 314 սրահում ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի կունենա աշխատանքային քննարկում՝ ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանի մասնակցությամբ: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Ռուբեն Ռուբինյանը, ողջունելով հյուրին ՀՀ ԱԺ-ում, նշել է, որ խորհրդար...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփին եւ Հայաստանում ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների կողմից իրականացվող ծրագրերի ղեկավարներին ու ներկայացուցիչներին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների ղեկավարները: Ողջունել...

On February 21, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Armenia Sergey Kopirkin. Issues on the Armenian-Russian cooperation were discussed.Vahe Enfiajyan expressed confidence that the Ambassador with his activity ...
Ruben Rubinyan: The Parliament is Committed to Providing the System of Checks and Balances by the Rise of the Parliamentary Oversight Institute’s Role
On February 21, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia.Welcoming the guest in the RA NA Ruben Rubinyan...
On February 21, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the UN Resident Coordinator for the Republic of Armenia Shombi Sharp and the heads and representatives of the programmes being implemented by the UN different organizations in Armenia. The Heads of the NA Standin...