ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը, խմբակցության անդամներ Մանե Թանդիլյանը եւ Արկադի Խաչատրյանը փետրվարի 22-ին հանդիպել են Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Կողմերն անդրադարձել են հայ-ռուսական դաշնակցային եւ ռազմավարական հարաբերությունների առավել զարգացմանն ու խորացմանը: Ընդգծվել է երկկողմ քաղաքական օրակարգում միջխորհրդարանական հարաբերությունների կարեւորությունը:
Նշվել է, որ երկու երկրները պիտի զարգացնեն կապերը բոլոր ոլորտներում՝ ընդլայնելով համագործակցությունը նաեւ միջազգային հարթակներում:
Փետրվարի 25-ին` ժամը 13:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանի, Թագուհի Ղազարյանի եւ Գայանե Աբրահամյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ: ...
Փետրվարի 22-ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ Ֆրիդրիխ Նաուման հիմնադրամի Հարավային Կովկասի գրասենյակի ղեկավար Պիտեր Անդրեաս Բոխմանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային հանդիպումը: Կողմերը մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկար...
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հրավերով փետրվարի 25-27-ն աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում կլինի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախ...
Քննարկվել են տնտեսական ոլորտում կանանց ներուժի օգտագործմանը վերաբերող հարցեր
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ԵԱՀԿ տնտեսական եւ բնապահպանական հարցերով համակարգող Թերեզա Ալբանոյի հետ: ԵԱՀԿ-ն նախատեսում է երկու տարի ժամկետով Հայաստանի մարզերում իրականացնել ծրագիր, որի նպատակն է աջակցել խոցելի վիճակում գտնվող ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են երկու պետությունների խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը, ...
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում կայացել է աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը: Նաիրա Զոհրաբյանը կարեւորել է իր գլխավորած հանձնաժողովի սերտ համագործակցությունն ինչպես ՄԻ պաշտպանի, այնպես...
«Մելքոնյան համաշխարհային նախաձեռնության» հրավերով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը փետրվարի 21-ին հանդիպել է Լաս Վեգասի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել Լաս Վ...
Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային (նստավայրը` Թբիլիսի): Ողջունելով դեպանին՝ Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է նրա գործուն դերակատարությունը երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմ...

22 февраля руководитель фракции “Светлая Армения” (ПСА) Э.Марукян, секретарь фракции Г.Горгисян, члены фракции М.Тандилян и А.Хачатрян встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в РА С.Копыркиным.
Стороны обратились к развитию и углублению армяно-российских союзнических и стратегических отношений. Подчеркнута важность межпарламентских отношений в двусторонней политической повестке дня.
Отмечено, что обе страны должны развивать связи во всех сферах, расширяя сотрудничество также на международных площадках.
22 февраля состоялась очередная рабочая встреча руководителя фракции “Просвещенная Армения” Э.Марукяна с руководителем офиса Южного Кавказа фонда Фридриха Наумана Питером Андреасом Бохманом. Стороны обменялись мнениями о перспективах развития двустороннего сотрудничества, а также по внутриполитическ...
25-27 февраля делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном с рабочим визитом будет находиться в Москве – по  приглашению Председателя СФ ФС РФ В.Матвиенко. В составе делегация,  возглавляемой Председателем НС, - вице-спикер НС А.Симонян, депутаты НС Р.Рубинян, М.Мелкумян, В.Варданян, ...
Обсуждены вопросы использования женского потенциала в экономической сфере
22 февраля члены Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам встретились с координатором ОБСЕ по экономическим и экологическим вопросам Терезой Альбано. ОБСЕ планирует в течение двух лет реализовать в регионах Армении программу поддержки экономической деятельности женщин, находящ...
22 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Йоханнеса Дауму.В ходе встречи стороны подчеркнули важность развития парламентских отношений двух государств, в этом контексте выделив роль внешнепол...
22 февраля в Постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам  прошло рабочее обсуждение с участием министра юстиции РА А.Зейналяна.Н.Зограбян подчеркнула тесное сотрудничество возглавляемой ею комиссии как с Защитником прав человека, так и с Министерством юстиции РА, отмети...
21 февраля находящийся в США по приглашению “Всемирной инициативы Мелконян” председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян встретился с представителями армянской общины Лас-Вегаса.  На встрече присутствовали и выступили Поче...
22 февраля Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в РА Йоханнеса Дауму (резиденция - Тбилиси).Приветствуя посла, спикер НС подчеркнул его действенную роль в развитии отношений двух стран.А.Мирзоян особо выделил активизацию двусторонних контактов, ...