ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվա աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 25-ին հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Դաշնության խորհրդի նախագահը, ողջունելով Ազգային ժողովի պատվիրակությանը, գոհո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը փետրվարի 25-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին ու Միջազգային զարգացման վարչության մասնավոր սեկտորի գծով խորհրդատու Սելի Վուլհաուսին: Հանձ...
ԱԺ պատգամավորները Թբիլիսիում ծանոթացել են մի շարք ոլորտներում իրականացված բարեփոխումներին
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը, Թագուհի Ղազարյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը փետրվարի 25-ին հրավիրած ասուլիսի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացրել փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ: Հայ խորհրդարանականները ծանոթացել են Վրաստանի դատական եւ արդարադատությ...
Փետրվարի 25-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գեւորգ Պետրոսյանի, Նորա Առուստամյանի, Վարդան Ղուկասյանի, Արթուր...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավերով փետրվարի 25-ին խորհրդարան էին այցելել բնապահպանական խնդիրներով զբաղվող շուրջ երկու տասնյակ հասարակական կազմակերպությունների, հիմնադրամների ներկայացուցիչներ, անկախ փորձագետ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանի այցն ԱՄՆ, որն իրականացվում է «Մելքոնյան համաշխարհային նախաձեռնության» առաջարկով եւ հովանավորությամբ: Փետրվարի 22-ին հանձնաժողովի նախագահն այցելել է Լաս Վ...

On February 25, within the framework of the working visit to Moscow the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Speaker of the Federation Council of the Federal Assembly Valentina Matviyenko. Welcoming the delegation of the National Assembly the Speaker...
On February 25, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan met with Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to RA and Sally Woolhouse, Private Sector Adviser of the Department for Inte...
NA Deputies Get Acquainted with Reforms Implemented in a Number of Spheres in Tbilisi
At February 25 press conference, the deputies of the RA NA My Step Faction Sos Avetisyan, Taguhi Ghazaryan and Gayane Abrahamyan presented details on the workshop held in Tbilisi on February 15-17.The Armenian parliamentarians got acquainted with the processes of the reforms held in the judicial and...
On February 25, the RA NA Standing Committees convened sittings.At the sitting of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Naira Zohrabyan the draft law on Addenda to the RA Law on Trade Unions authored by the RA NA deputies Gevorg Petrosyan, Nora Ar...
On February 25, at the invitation of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment representatives of about two dozens of NGOs, foundations and independent experts involved in environmental problems visited the parliament.According to ...
The visit of the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan to the U.S. by the proposal and sponsorship of Melkonian Global Overture (MGO) continues.On February 22, the Committee Chair visited important centers of Las Vega...