ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվա աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 25-ին հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Դաշնության խորհրդի նախագահը, ողջունելով Ազգային ժողովի պատվիրակությանը, գոհո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը փետրվարի 25-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին ու Միջազգային զարգացման վարչության մասնավոր սեկտորի գծով խորհրդատու Սելի Վուլհաուսին: Հանձ...
ԱԺ պատգամավորները Թբիլիսիում ծանոթացել են մի շարք ոլորտներում իրականացված բարեփոխումներին
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանը, Թագուհի Ղազարյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը փետրվարի 25-ին հրավիրած ասուլիսի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացրել փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ: Հայ խորհրդարանականները ծանոթացել են Վրաստանի դատական եւ արդարադատությ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավերով փետրվարի 25-ին խորհրդարան էին այցելել բնապահպանական խնդիրներով զբաղվող շուրջ երկու տասնյակ հասարակական կազմակերպությունների, հիմնադրամների ներկայացուցիչներ, անկախ փորձագետ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանի այցն ԱՄՆ, որն իրականացվում է «Մելքոնյան համաշխարհային նախաձեռնության» առաջարկով եւ հովանավորությամբ: Փետրվարի 22-ին հանձնաժողովի նախագահն այցելել է Լաս Վ...

Председатель НС А.Мирзоян встретился в Москве с Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко
25 февраля делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном в рамках рабочего визита в Москву  провела встречу с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания РФ В.Матвиенко.Председатель СФ, приветствуя делегацию НС РА, выразила удовлетворение тем, что первый рабочий визит спикер армянс...
25 февраля председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА  Дж.Фарнуорт и советником по частному сектору Департамента международного развития (Private Sector Adv...
Депутаты НС в Тбилиси ознакомились с реформами в ряде сфер
25 февраля депутаты парламентской фракции “Мой шаг” С.Аветисян, Т.Казарян и Г.Абраамян на созванной пресс-конференции представили подробности семинара, прошедшего в Тбилиси 15-17 февраля. Армянские парламентарии ознакомились в Грузии с процессом реформ в судебно- правовой системе. На пресс-конференц...
25 февраля по приглашению Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы парламент посетили представители около двух десятков занимающихся экологическими проблемами общественных организаций и фондов, а также независимые э...
Продолжается визит председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетяна, который проводится по инициативе “Всемирной инициативы Мелконян”.22 февраля председатель комиссии посетил в Лас-Вегасе такие важные для армянской общины центры, ...