Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղեկալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հանդիպել են Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրայի հետ: Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ Հայաստանի մասնա...
Մարտի 11-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հրավերով խորհրդարան էր այցելել ՀՀ առողջապահության նախարարը: Արսեն Թորոսյանը պատասխանել է պատգամավորների՝ հանրային հետաքրքրություն ներկայացնող՝ որոշ թեմաների վերաբերող հարցերի: Պատգամավորները հետաքրքրվել են օ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը մարտի 11-ին հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբեր...
Մարտի 12-ին՝ ժամը 15:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Ստամբուլում տեղի ունեցած ՍԾՏՀ ԽՎ աշխատաժողովի վերաբերյալ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ մարտի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:   ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 9:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

11 марта вице-спикер НС А.Симонян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян встретились со специальным представителем  Генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Джеймсом Аппатураем.А.Симонян отметил, что участие Армении в программе “Пар...
11 марта по приглашению Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам парламент посетил министр здравоохранения РА А.Торосян. Он исчерпывающе ответил на вопросы депутатов по некоторым темам, представляющим общественный интерес. Депутаты, в частности,  интересовались про...
11 марта председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам М.Тандилян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в РА С.Копыркиным.   Приветствуя посла в парламенте, председатель комиссии подчеркнула важность развития армяно-российских дружественных и ...
По распоряжению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона “Регламент НС”, по инициативе Правительства РА 13 марта, в 12:00 часов,  созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.       ...