Մարտի 20-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցող Գեւորգ Պետրոսյանի՝ ...
Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի նախագահ Լեւոն Իսրայելյանի եւ գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հայկ...
ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Բաբայանը  մարտի 20-ին հանդիպել է մշակույթի մի խումբ գործիչների հետ: Քննարկվել են մշակույթին վերաբերող խնդիրներն ու...
Հանրապետության մարզերի կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչները` խորհրդարանում
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 20-ին խորհրդարան են այցելել հանրապետության տասնմեկ մարզերի տարբեր կրթական հաստատությունների հարյուր քսան աշակերտ եւ ուսուցիչներ: Հյուրերը շրջել են  ԱԺ-ում, այցելել խորհրդարանի պատմության  թանգարան, ծանոթացել օրենսդիր մարմնի անցուդարձին: Նր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի ղեկավարած  պատվիրակությունը, որը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով գտնվում է Գերմանիայում, մարտի 20-ի առավոտյան հանդիպում է ունեցել Միջազգային քաղաքականության եւ անվտանգության (SWP) ինստիտուտի կառավարիչ-տնօրեն, պրոֆեսոր, դոկտոր Ֆոլքեր Փերթեսի...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժող...
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

On March 20, the RA NA Standing Committees convened sittings. At the sitting of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderated by Narek Zeynalyan the bill on Making Addendum to the RA Working Code. The key speaker, the initiator of the bill Gevorg Petrosyan presented the bill....
On March 20, the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Hovhannes Igityan met with the President of the European Business Association (EBA) Levon Israyelyan and the Executive Director Diana Sarumova. The member of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Hayk ...
On March 20, the member of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport, the deputy of the Faction of the NA Bright Armenia Harutyun Babayan met with a group of figures of culture.The problems concerning the culture and the possibilities of their solution we...
Representatives of Educational Institutions of Republic Marzes in Parliament
On March 20, within the framework of the Open Doors programme of the National Assembly one hundred pupils and teachers of different educational institutions of eleven marzes of the republic visited the parliament. The guests took a tour in the NA, visited the History Museum of the Parliament, got fa...
Visit of Delegation Led by NA President Ararat Mirzoyan to Germany Continue
The delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being on March 18-21 on an official visit in Germany, in the morning of March 20 had a meeting with the Director of the German Institute for International and Security Affairs (SWP) Professor Doctor Volker Perthes and th...