Համապետական շաբաթօրյակ` խորհրդարանականների եւ ԱԺ աշխատակազմի մասնակցությամբ
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, պատգամավորները, աշխատակազմի տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներն իրենց մասնակցությունն  են ունեցել մարտի 23-ին կազմակերպված համապետական շաբաթօրյակին:
ԱԺ ներկայացուցիչները մաքրման, հողի փխրեցման, խոտածածկ տարածքների բարեկարգման աշխատանքներ եւ ծառատունկ են իրականացրել մայրաքաղաքի Օղակաձեւ զբոսայգում՝ Վարդան Մամիկոնյանի արձանի հարակից տարածքում:
Խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանը նախաձեռնությանը մասնակցել է ընտանիքով՝ կնոջ եւ երեխաների հետ: ԱԺ նախագահի խոսքով՝ իր համար օրն առավել քան տոնական է եղել ու սպասված: «Հանրային տարածքը եւս պետք է դիտարկել որպես տուն եւ վերաբերվել նույնքան խնամքով ու հոգատարությամբ»,-ասել է օրենսդիր մարմնի ղեկավարը:
Միջոցառմանը մասնակից պատգամավորները հույս են հայտնել, որ նմանօրինակ շաբաթօրյակները կլինեն հաճախակի՝ արմատավորելով նոր մշակույթ՝ հոգատար վերաբերմունք շրջակա միջավայրի նկատմամբ:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ ներկայացուցիչների կողմից Օղակաձեւ զբոսայգում օրվա ընթացքում տնկվել է հացենիների, բարդիների եւ  դեկորատիվ այլ տեսակների  շուրջ  60  շիվ:
23.03.2019
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների արտահերթ նիստերի ժամանակացույց
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 25.03.2019, Ժամը 10:00, 414 սենյակ, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 25.03.2019, Ժամը 10:00, 214 սենյակ:   ...

23 марта Председатель НС А.Мирзоян, депутаты, сотрудники различных подразделений Аппарата НС приняли участие в общегосударственном субботнике.
Представители НС участвовали в очистке и взрыхлении земли, благоустройстве газонов, посадке деревьев на Кольцевом бульваре столицы, вокруг прилегающей к памятнику Вардану Мамиконяну территории.
Спикер парламента участвовал в субботнике вместе с семьей – женой и детьми. По его словам, день для него был праздничным и долгожданным. “Общественную территорию также следует рассматривать как дом и относиться к ней с той же заботой”, - заметил А.Мирзоян.
Парламентарии-участники мероприятия выразили надежду, что подобные субботники будут более частыми, укореняя новую культуру бережного отношения к окружающей среде.
По сведениям руководителя-генерального секретаря Аппарата НА Т.Галстяна, представителями НС на Кольцевом бульваре в течение дня высажено около 60 саженцев деревьев различных декоративных пород.