Համապետական շաբաթօրյակ` խորհրդարանականների եւ ԱԺ աշխատակազմի մասնակցությամբ
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, պատգամավորները, աշխատակազմի տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներն իրենց մասնակցությունն  են ունեցել մարտի 23-ին կազմակերպված համապետական շաբաթօրյակին:
ԱԺ ներկայացուցիչները մաքրման, հողի փխրեցման, խոտածածկ տարածքների բարեկարգման աշխատանքներ եւ ծառատունկ են իրականացրել մայրաքաղաքի Օղակաձեւ զբոսայգում՝ Վարդան Մամիկոնյանի արձանի հարակից տարածքում:
Խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանը նախաձեռնությանը մասնակցել է ընտանիքով՝ կնոջ եւ երեխաների հետ: ԱԺ նախագահի խոսքով՝ իր համար օրն առավել քան տոնական է եղել ու սպասված: «Հանրային տարածքը եւս պետք է դիտարկել որպես տուն եւ վերաբերվել նույնքան խնամքով ու հոգատարությամբ»,-ասել է օրենսդիր մարմնի ղեկավարը:
Միջոցառմանը մասնակից պատգամավորները հույս են հայտնել, որ նմանօրինակ շաբաթօրյակները կլինեն հաճախակի՝ արմատավորելով նոր մշակույթ՝ հոգատար վերաբերմունք շրջակա միջավայրի նկատմամբ:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ ներկայացուցիչների կողմից Օղակաձեւ զբոսայգում օրվա ընթացքում տնկվել է հացենիների, բարդիների եւ  դեկորատիվ այլ տեսակների  շուրջ  60  շիվ:
23.03.2019
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների արտահերթ նիստերի ժամանակացույց
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 25.03.2019, Ժամը 10:00, 414 սենյակ, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 25.03.2019, Ժամը 10:00, 214 սենյակ:   ...

On March 23, the NA President Ararat Mirzoyan, the deputies, the employees of different sub-units took part in the organized cleanup campaign.
The NA representatives cleaned up the territory, did soil hoeing, improved the grass-covered territories and planted trees in the Circle-Formed Park of the capital, in the territory adjacent to Vardan Mamikonian’s Statue.
The Head of the parliament Ararat Mirzoyan took part in the initiative with his family: wife and children According to the NA President, the day has been more than festive and expected for him. “The public territory also should be observed as a house, and we should treat it with the same care,” the Head of the legislative body said.
The deputies, participating in the event expressed hope similar cleanup campaigns would be frequent, creating a new culture, a caring attitude towards the environment.
According to the NA Chief of Staff-Secretary General Tigran Galstyan, during the day the employees of the NA Staff planted about 60 ash-trees, poplars and other kinds of decorative trees in the Circle-Formed Park.