Երեւանում գտնվող ԱՄՆ կոնգրեսականների խումբը, որոնք ներկայացնում են Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախումբը, ապրիլի 18-ին խորհրդարանում հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ Հայ...
Քննարկվել են խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների արդյունավետ իրականացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի ներկայացուցիչներն ապրիլի 18-ին հանդիպել են ԱՄՆ-ի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի ժողովրդավարական հարցերով աշխատակազմի տնօրեն Շալանդա Յանգի եւ Վաշինգտոնի գրասենյակի տնօրեն Ջասթին Վայնի հետ: Հյուր...
Ապրիլի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ հարակից նախագծերի փաթեթի քննարկումը՝ լսելով ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Վահագն Հովակիմյանի եւ ՀՀ արդարադատության նախարար...
Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 18-ին Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին: Ի թիվս օրակարգային հարցերի, խորհուրդն իր ընթացակարգի համաձայն՝ քննարկել եւ ի գիտություն է ընդունել 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ո...
Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար 2019 թվականի ապրիլի 20-22-ը ներառյալ Կիեւ (Ուկրաինա) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը: ...

On April 18, the U.S. Congressional Delegation being in Yerevan, which represent the House Democracy Partnership (HDP) of the House of Representatives met with the Head of the RA NA My Step Faction Lilit Makunts, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan and some members of Armenia...
Issues on Effective Implementation of Parliamentary Oversight Mechanisms Discussed
On April 18, the representatives of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs and the NA Budget Office met with Shalanda Young, U.S. House Democracy Partnership and Democratic Staff Director, House Committee on Appropriations and Justin Wein, Deputy Chief of Staff/Washin...
On April 18, the RA National Assembly continued the debate of the draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on the Government Structure and Activity and the related to the package of the draft laws, listening to the final speeches by the member of the RA NA Standing Committee on State...
Ararat Mirzoyan Takes Part in Sitting of Inter-Parliamentary Assembly CIS
On April 18, the Speaker of the RA National Assembly took part in the sitting of the Inter-Parliamentary Assembly CIS Council in Saint Petersburg.Among other agenda items, according to its procedure the Council discussed and accepted as an information the conclusion of the IPA CIS Observation Missio...