Երեւանում գտնվող ԱՄՆ կոնգրեսականների խումբը, որոնք ներկայացնում են Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախումբը, ապրիլի 18-ին խորհրդարանում հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ Հայ...
Քննարկվել են խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների արդյունավետ իրականացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի եւ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի ներկայացուցիչներն ապրիլի 18-ին հանդիպել են ԱՄՆ-ի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի ժողովրդավարական հարցերով աշխատակազմի տնօրեն Շալանդա Յանգի եւ Վաշինգտոնի գրասենյակի տնօրեն Ջասթին Վայնի հետ: Հյուր...
Ապրիլի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ հարակից նախագծերի փաթեթի քննարկումը՝ լսելով ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Վահագն Հովակիմյանի եւ ՀՀ արդարադատության նախարար...
Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 18-ին Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին: Ի թիվս օրակարգային հարցերի, խորհուրդն իր ընթացակարգի համաձայն՝ քննարկել եւ ի գիտություն է ընդունել 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ո...
Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար 2019 թվականի ապրիլի 20-22-ը ներառյալ Կիեւ (Ուկրաինա) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը: ...

18 апреля находящаяся в Ереване группа конгрессменов США, представляющих Комиссию демократического партнерства (КДП) Палаты представителей, встретилась в парламенте с руководителем фракции “Мой шаг” Л.Макунц, руководителем фракции “Просвещенная Армения” Э.Марукяном и некоторыми членами парламентской...
Обсуждены вопросы эффективного применения механизмов парламентского контроля
18 апреля представители Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и Бюджетного офиса НС встретились с директором аппарата по вопросам демократии Комиссии демократического партнерства США Шаландой Янг и директором Вашингтонского офиса Джастином Вайном. Гости представили опыт ...
18 апреля Национальное Собрание продолжило обсуждение в первом или втором чтениях пакетов законопроектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О структуре и деятельности Правительства”, “Об идентификационных картах”, “О муниципальной службе”, “Об акционерных обществах”, “Об обществах с огра...
А.Мирзоян принял участие в заседании Совета МПА СНГ
18 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял участие в заседании Совета МПА СНГ в Санкт-Петербурге.Совет обсудил и принял к сведению заключение наблюдательной миссии МПА СНГ о состоявшихся 9 декабря 2018 г. внеочередных парламентских выборах в РА.Заключением наблюдательной миссии отмечено, что, соглас...