Ապրիլի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 314 սրահում կկայանա Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանի եւ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամների հանդիպումը:
Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչները հանդիպել են Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ ԱԺ Հայաստան-Չեխ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանն ու հանձնաժողովի անդամներն ապրիլի 29-ին հանդիպել են Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով չեխ խորհ...
Ապրիլի 29-ին նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը՝ Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ: «2018 թվականի ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների եւ ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդում...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը վստահություն է հայտ...

On April 29, the representatives of the RA NA Armenia-Czech Friendship Group met with the delegation led by Marek Benda, the Chairman of the Committee on Constitutional and Legal Affairs of the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic, the Head of the Czech Republic-Armenia Friend...
On April 29, the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Anna Karapetyan and the Committee members met with the delegation led by Marek Benda, the Chairman of the Committee on Constitutional and Legal Affairs of the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech R...
On April 29, the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Naira Zohrabyan convened a sitting.The Human Rights Defender Arman Tatoyan presented for debate the annual report on the Activity of the RA Human Rights Defender and the Situation of Protection of...
Ararat Mirzoyan Presents to Czech Colleagues Reforms Being Implemented in Armenia
On April 29, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the delegation led by Marek Benda, the Chairman of the Committee on Constitutional and Legal Affairs of the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic.Welcoming the guests in parliament, the Head of the ...