Տեղի կունենա Արարատ Միրզոյանի եւ Աշոտ Ղուլյանի ճեպազրույցը
Մայիսի 15-ին՝ ժամը 13:15-ին, ԱԺ ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի եւ Արցախի ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի ճեպազրույցը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստի աշխատանքների վերաբերյալ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հյուրընկալել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրենին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 14-ին ընդունել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության նոր հնարավորությունները եւ ծրագրերի արդյունավետ իրականացման ուղիները: Արարատ Միրզոյան...
Կարեւորվել է հայ-իրաքյան միջխորհրդարանական կապերի հետագա զարգացումը
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար Հովհաննես Հովհաննիսյանն ու անդամները մայիսի 14-ին հանդիպել են Հայաստանում Իրաքի Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալիա Մահմուդ Սալման Ալ Զուբեյդիի հետ: Հովհաննես Հովհաննիսյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգիռ է խորացնելու Իրաքի հե...
Վարազդատ Կարապետյանը հանդիպել է ԵԽ համազեկուցողների պատվիրակության հետ
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը մայիսի 14-ին  հանդիպել է ԵԽ տեղական եւ տարածքային իշխանությունների  կոնգրեսի համազեկուցողների պատվիրակության հետ: ԵԽ կոնգրեսի համազեկուցող Գո...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 14-ին ընդունել է Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային: Խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանը կարեւորում է փոխգործակցությունը Եվրոպայի խորհրդի հետ՝ ընդգծելով, որ Երեւանում ԵԽ գրասենյակի հետ համագործակցությունը լավ հիմքե...

Состоится брифинг А.Мирзояна и А.Гуляна
15 мая, в 13:15 часов,    в Позолоченном зале НС состоится брифинг Председателя НС Республики Армения А.Мирзояна и Председателя НС Республики Арцах А.Гуляна, в ходе которого будут представлены подробности работы заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству НС Республики Армения и   НС Республики Арцах.
Председатель НС принял директора миссии USAID в Армении
14 мая Председатель НС А.Мирзоян принял директора миссии USAID в Армении Дебору Гризер.В ходе встречи обсуждены новые возможности двустороннего сотрудничества и пути эффективной реализации программ.А.Мирзоян подчеркнул важность миссии USAID в Армении, высоко оценив налаженный уровень сотрудничества ...
Подчеркнута важность дальнейшего развития армяно-иракских связей
14 мая руководитель депутатской группы дружбы Армения – Ирак О.Ованнисян и члены группы встретились с Временным Поверенным в делах посольства Республики Ирак в Армении Алией Махмуд Салман аль-Джубейди. О.Ованнисян отметил, что Армения заинтересована в углублении отношений с Ираком на политическом, п...
В.Карапетян встретился с делегацией содокладчиков СЕ
14 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В.Карапетян встретился с делегацией содокладчиков Конгресса местных и региональных властей СЕ.Содокладчик Конгресса СЕ Гун Марит Хельгессен, подтвердив об...
14 мая Председатель НС А.Мирзоян принял руководителя офиса Совета Европы (СЕ) в Ереване Н.Вутову.Глава парламента отметил, что Армения осознает важность взаимодействия с СЕ, подчеркнув сложившуюся прочную базу сотрудничества с офисом СЕ в Ереване. А.Мирзоян высоко оценил содействие СЕ проводимым в Р...