Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը
Սեպտեմբերի 4-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում մասնակցել  է արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Քննարկվել են ճանապարհային երթեւեկության, ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցմանն առնչվող նախագծեր եւ միջազգային համաձայնագրեր
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 4-ին հրավիրված նիստում քննարկել է երրորդ նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցեր: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը քննարկման է ներկայացրել «Հայաստանի Հանրապ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը շարունակել է հերթական նիստի աշխատանքը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 4-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ շարունակել է  նախօրեին  հրավիրված հերթական նիստի աշխատանքը: Հանձնաժողովականները ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանի ներկայացմամբ  քննարկել են ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղի...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի սեպտեմբերի 4-ի նիստում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն են ստացել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը եւ...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 4-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացած նիստում  քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել մի շարք օրինագծերի, որոնք կընդգրկվեն  ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերի նա...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում ստորագրվել է համագործակցության հուշագիր
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ  ֆինանսավարկային եւ բյուջետային  հարցերի մշտական  հանձնաժողովում  ստորագրվել է համագործակցության   բազմակողմ  հուշագիր: Ստեղծված հարթակը միտված է մեր երկրի ֆինանսատնտեսագիտական  հանրույթի միտքն ու   փորձագիտական  ներու...
Հանձնաժողովի նիստի օրակարգում սպորտին առնչվող եւ աշխատանքային խումբ ձեւավորելու հարցերն էին
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 4-ին Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանի եւ Արսեն Ջուլֆալակյանի հեղի...
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Էդգար Առաքելյանը սեպտեմբերի 4-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի ժամը 14:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք  նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

А.Мирзоян принял участие в праздничном мероприятии к Дню работника МЧС
4 сентября Председатель НС А.Мирзоян в МЧС РА принял участие в праздничном мероприятии к Дню работника МЧС.
Обсуждены проекты по дорожному движению, возмещению нанесенного жизни или здоровью военнослужащих ущерба при защите РА и международные соглашения
4 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна обсудила на созванном заседании повесточные вопросы третьей сессии и очередных заседаний НС, касающиеся дорожного движения, возмещения нанесенного жизни или здоровью военнослужащих ущерба при защите...
Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам продолжила работу очередного заседания
4 сентября Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна продолжила работу созванного ранее очередного заседания.                    Рассмотрены проекты о вне...
4  сентября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсудила и вынесла положительные заключения по проектам о внесении изменений и дополнений в законы РА “О торговле и услугах”, “Об организации и проведении проверок в РА”, Налоговый кодекс РА, Гражданский...
4 сентября Постоянная комиссия НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна на созванном заседании обсудила в первом или втором чтениях и вынесла положительное заключение по ряду законопроектов, которые будут включены в проекты повесток дня третьей сессии и очередных...
В Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам подписан Меморандум о сотрудничестве
4 сентября в Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам подписан многосторонний Меморандум о сотрудничестве. Созданная платформа направлена на применение интеллектуального и экспертного потенциала финансово-экономического сообщества РА к полноценной реализации надзорных функц...
В повестке заседания комиссии – вопросы спорта и создания рабочей группы
4 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта под председательством М.Айрапетяна обсудила во втором чтении и вынесла положительное заключение  проекту о внесении изменений и дополнений в закон РА “О физической культуре и спорте”. Предлаг...
“Согласно ч.1 ст.155 конституционного закона РА “Регламент НС”, депутат НС Эдгар Аракелян 4 сентября представил прошение об отставке.Согласно ч.2 ст.155 конституционного закона РА “Регламент НС”,  если в течение одной недели после подачи прошения об отставке депутат отзывает его письменным заяв...