Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Դեյմոն Վիլսոնի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 11-ին հանդիպել է ամերիկյան «Ատլանտյան խորհուրդ» ուղեղային կենտրոնի փոխնախագահ Դեյմոն Վիլսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է հյուրերին Հայաստանում եւ շարունակել այն երկխոսությունը, որը սկսվել էր Վաշինգտոնում՝ ԱԺ ղեկավարի աշխատանքային այցի շրջանակներում:
Հյուրերը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշել են, որ թե՛ իրենց կենտրոնում, թե՛ ԱՄՆ-ի օրենսդիր եւ գործադիր մարմիններում մեծ է հետաքրքրությունը Հայաստանում տեղի ունեցող ժողովրդավարական գործընթացների նկատմամբ, այդ իսկ պատճառով իրենք ժամանել են Հայաստան՝ տեղում ծանոթանալու իրականացվող բարեփոխումներին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել  են նաեւ Հայաստանում տեղի ունեցող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին եւ Արցախյան հիմնախնդրին:
Քննարկման ավարտին Ատլանտյան խորհրդի ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել ԱՄՆ-ում ներկայացնելու Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացները եւ աջակցելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունների խորացմանը:
ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 11-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, այնուհետեւ շարունակել «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի  նախագծի  քննարկումը: Նախա...
ՀՀ Ազգային Ժողովի պատվիրակությունը ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 9-10-ը աշխատանքային այց է կատարել Լատվիա, որի շրջանակում մասնակցել է «Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի ստանդարտների կիրառումը, ազգային խորհրդարանների առանցքային դերը» խորագրով խորհրդարանական համաժողովին...
Ընտրական օրենսգրքի բարեփոխումներ
ՀՀ Ազգային ժողովում շարունակվում է ընտրական բարեփոխումներին ուղղված գործընթացը: Խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախաձեռնած բարեփոխումների աշխատանքային խմբի աշխատանքները, որի մասն են կազմում ՀՀ ԱԺ բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչները, իրականացվելու են մասնակցային եւ թափանցիկության սկզբ...

On September 11, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the delegation led by the Executive Vice President of the American Atlantic Council Center Damon Wilson.
The Head of the parliament welcomed the guests in Armenia and continued the dialogue whuch had begun in Washington within the frameworks of the working visit of the Head of the National Assembly.
Thanking for the reception the guests have noted that the interest is great in the Center and in the U.S legislative and executive bodies towards the democratic processes going on in Armenia, that is why they have arrived in Armenia to get acquainted with the reforms being implemented on the spot.
During the meeting the parties, among other items, also touched upon the reforms of the judicial-legal sphere going on in Armenia and the Artsakh problem.
At the end of the discussion the representatives of the Atlantic Council expressed readiness to present in the U.S. the ongoing processes in Armenia and support the deepening of Armenia-U.S. relations.
On September 11, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings.The parliament by voting passed the bills debated on the previous day, then continued the debate of the RA draft law on Making Addenda to the RA Code on Administrative Infringements.Artak Davtyan presented the endor...
On September 9-10, the Delegation of the RA National Assembly led by the NA Deputy Speaker Lena Nazaryan paid a working visit to Latvia and took part in the Parliamentary Conference titled ‘The key role of national parliaments in implementing the standards of the European Convention on Human Rights....
Reforms of Electoral Code
The process directed to the electoral reforms continues in the RA National Assembly. The works of the Reform Working Group initiated by the Speaker of the Parliament Ararat Mirzoyan with the RA NA all factions will be implemented in accordance with the principles of participation transparency. This ...