ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ու խմբի անդամները հոկտեմբերի 7-ին հանդիպել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Ջեքի Կանչելյան-Սփիրի եւ Ջուդի Չուի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Լիլիթ Մակունցը նշել է, որ ԱՄՆ-ն Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից է: ՀՀ ԱԺ բարեկամական խմբի ղեկա...
Հանդիպում ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունում
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը աշխատանքային հանդիպում է ունեցել «Լիբերալ ինտերնացիոնալի» գերմանական խմբի ղեկավար Կարստեն Քլայնի գլխավորած պատվիրակության հետ: Կողմերը քննարկել են կազմակերպության հետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները: Հանդիպման ը...
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել փաստահավաք խորհրդարանական լսումներ՝ «Պետության կողմից «Հյուսիսային պողոտա-Կասկադ» ծրագրով բացառիկ գերակա հանրային շահ ճանաչելու հետեւանքով սեփականության իրավունքի ոտնահարման խնդիրները» թեմայով: Լսումներին մասն...
Հանդիպում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունում
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հանդիպում ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԱԺ հերթական նիստերի ընթացքում խորհրդարանի կողմից ընդունված՝ «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մա...
Հոկտեմբերի 8-ին` ժամը 15:00-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի  կունենա ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ...
Հոկտեմբերի 4-6-ը Մարակեշում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը մասնակցել է ԵԱՀԿ խորհրրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանին:Պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, պատասխանելով Ադրբեջանի պատվիրակությանը, նշել է. «Դուք բավարար քաջություն չունեք՝ անկեղծ խոսելու ձեր ժողովրդի հետ եւ իրավունք չ...
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախաձեռնությամբ «Պետության կողմից «Հյուսիսային պողոտա-Կասկադ» ծրագրով բացառիկ գերակա հանրային շահ ճանաչելու հետեւանքով սեփականության իրավունքի ոտնահարման խնդիրները» թեմայով ժամը 10:00-ին տեղի ունենալիք փաստահավաք խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումն ...

On October 7, the Head of the RA NA Armenia-USA Friendship Group met with the Members of the U.S. House of Representatives Jackie Kanchelian-Speier and Judy Chu.Welcoming the guests Lilit Makunts has noted that the U.S. is one of the important partners of Armenia. According to the Head RA NA Armenia...
Meeting at NA Bright Armenia Faction
On October 7, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan had a working meeting with the delegation led by the Head of the German Group of the Liberal International Carsten Klein.The parties discussed the perspectives of the cooperation development with the organization.At the meetin...
On October 7, on the initiative of the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan the fact-finding parliamentary hearings were held on the theme “The Problems of Violation of the Right to Property as a Consequence of Exclusive Eminent Domain with the Programme ‘Northern Avenue-Cascade’ by...
Meeting in Bright Armenia Faction
On October 7, on the initiative of the Bright Armenia Faction of the RA National Assembly a meeting with the Chairman of the State Revenue Committee Davit Ananyan took place.During the meeting issues concerning the use framework of the Law on Making Amendments and Addenda to the RA Tax Code (K-285) ...
On October 4-6, the delegation of the RA National Assembly took part in the Autumn Meeting of the OSCE Parliamentary Assembly in Marrakech. Answering to the delegation of Azerbaijan the Head of the delegation Hayk Konjoryan noted: “You have not enough courage to sincerely speak with your people and ...