Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ
ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը հանդիպել է ԵՊՀ-ի ուսանողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը հոկտեմբերի 9-ին հանդիպել է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի քաղաքագիտության բաժնի ուսանողների եւ դասախոսների հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀԲԸՄ եվրոպական գրասենյակի տնօրեն Նիկոլա Տավիտիանը: ԱԺ պատգամավորը ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ առաջ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Ամստերդամ
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի հոկտեմբերի 9-12-ը Ամստերդամում (Նիդերլանդների Թագավորություն) կլինի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 9-ին քննարկվել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության հարցը: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ դեկտեմբերին լրանում է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամ Արա Նռանյանի պաշտոնավարման ժ...
Քննարկվել են կուսակցությունների ֆինանսավորման վերահսկողությանն ու պատժամիջոցներին վերաբերող հարցեր
Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ  նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Խուդավե...

On October 9, the deputy of the RA NA My Step Faction Viktor Yengibaryan met with the students and lecturers of Political Science Department of the Faculty of International Relations of Yerevan State University. The Director of AGBU Europe Nicolas Tavitian attended the meeting. The NA deputy present...
Visit of Delegation Led by RA NA President to Amsterdam
On 9-12 October 2019, the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will be in Amsterdam (the Kingdom of the Netherlands) on a working visit.The RA NA Vice President Alen Simonyan (on October 9-11 including), the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan (on...
Item of Candidacy of RA Audit Chamber Member Debated
On October 9, at the extraordinary sitting of the RA NA Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Mane Tandilyan the item of the candidacy of the RA Audit Chamber Member was debated.The Committee Chair has noted that in December the term of the Office for the RA Audit Chamber Member Ara Nr...
Items on Financial Control and Punitive Measures of the Parties Discussed
On October 9, the regular meeting of the Electoral Reform Working Group was held in the National Assembly, where the RA NA Vice President Lena Nazaryan, the NA deputies, the CEC Chairman Tigran Mukuchyan, the Chairman of the Ethics Commission of High-Ranking Offiicals Armen Khudaverdyan, representat...