Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ
ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը հանդիպել է ԵՊՀ-ի ուսանողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը հոկտեմբերի 9-ին հանդիպել է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի քաղաքագիտության բաժնի ուսանողների եւ դասախոսների հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀԲԸՄ եվրոպական գրասենյակի տնօրեն Նիկոլա Տավիտիանը: ԱԺ պատգամավորը ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ առաջ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Ամստերդամ
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի հոկտեմբերի 9-12-ը Ամստերդամում (Նիդերլանդների Թագավորություն) կլինի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը (հոկտեմբերի 9-11-ը ներառյալ), ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 9-ին քննարկվել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության հարցը: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ դեկտեմբերին լրանում է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամ Արա Նռանյանի պաշտոնավարման ժ...
Քննարկվել են կուսակցությունների ֆինանսավորման վերահսկողությանն ու պատժամիջոցներին վերաբերող հարցեր
Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ  նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Խուդավե...

Депутат НС В.Енгибарян встретился со студентами ЕГУ
9 октября депутат фракции “Мой шаг” НС В.Енгибарян встретился со студентами и преподавателями отделения политологии факультета международных отношений ЕГУ. На встрече присутствовал директор европейского офиса AGBU Н.Тавитиан.    Депутат представил пакет программ сотрудничества, текущи...
Визит делегации во главе с Председателем НС в Амстердам
9-12 октября 2019 г. делегация  во главе с Председателем НС А.Мирзояном будет находиться   с рабочим визитом   в Амстердаме (Королевство Нидерландов).В составе делегации вице-спикер НС А.Симонян (9-11 октября включительно), председатель Постоянной комиссии НС по экономически...
9 октября Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян на внеочередном заседании обсудила  кандидатуру члена Аудиторской палаты РА.    Председатель комиссии отметила, что в декабре истекает срок пребывания в должности чл...
Обсуждены вопросы, касающиеся контроля финансирования партий и санкций
9 октбяря в НС состоялась очередная встреча рабочей группы по избирательным реформам, в которой приняли участие вице-спикер НС Л.Назарян, депутаты НС, председатель ЦИК Т.Мукучян, председатель Комиссии по этике А.Худавердян, представители общественных организаций, эксперты.  Участники обратились...