Քննարկվել են հայ-կանադական տնտեսական գործակցության խնդիրներ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Կանադա բարեկամական խմբի ղեկավար Արման Եղոյանն ու խմբի անդամները հոկտեմբերի 11-ին հանդիպել են կանադահայ գործարարների հետ, որոնք մեր երկրում են Հայաստան-Սփյուռք գործակցության համաժողովի շրջանակում: Արման Եղոյանը կարեւորել է հայ-կանադական տնտեսական հարաբերությունների զարգացումն ու կանադա...
Հոկտեմբերի 11-ին  Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել քննարկում՝ «Կանանց քաղաքական մասնակցության խթանում» թեմայով, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության ղեկավար Դեբորա Գրիզերը, հասարակական...
Աշխատանքային քննարկում՝ շախմատ առարկայի դասավանդման նպատակահարմարության վերաբերյալ
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 11-ին աշխատանքային քննարկում է անցկացրել հանրակրթական դպրոցներում շախմատ առարկայի պարտադիր դասավանդման նպատակահարմարության հարցի վերաբերյալ: Մասնակցել...
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը եւ ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերը ստորագրել են խորհրդարանական Փորձագիտական վերլուծական կենտրոնի աջակցության փոխըմբռնման հուշագիր: Նշենք, որ հուշագրով ԱՄՆ ՄԶԳ-ն Հայաստանի խորհրդարանում հիմնվող կենտրո...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Նիդերլանդներում Հայաստանի դեսպանության կողմից կյազմակերպված ընդունելությանը
Հոկտեմբերի 10-ի երեկոյան ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Նիդերլանդներում Հայաստանի դեսպանության կողմից կազմակերպված ընդունելությանը՝ նվիրված ՀՀ անկախության տոնին:  Տեղի է ունեցել Սերգեյ եւ Լուսինե Խաչատրյանների համերգը՝ նվիրված Կոմիտասի 150 ամյա...

On October 11, the Head of the RA NA Armenia-Canada Friendship Group Arman Yeghoyan and the Group members met with the Canadian-Armenian businessmen, who are in our country in the framework of Armenia-Diaspora Cooperation Forum.Arman Yeghoyan highlighted the development of the Armenian-Canadian econ...
On October 11, Media Advisory Discussion on Women’s Participation in Political Life on the initiative of the Electoral Reform Working Group was held, where the RA NA Vice President Lena Nazaryan, the NA deputies, the USAID/ Armenia Mission Director Deborah Grieser, the representatives of the NGOs an...
Working Discussion on Expediency of Teaching Subject of Chess
On October 11, the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport moderated by Mkhitar Hayrapetyan held a working discussion on the issue of expedience of compulsory teaching subject of chess at general schools. The NA deputies, the RA Minister of Education, Scien...
Memorandum of Understanding on Support of Parliamentary Expertise Analytical Center Signed
On October 11, the RA NA Chief of Staff-Secretary General Tigran Galstyan and the USAID/ Armenia Mission Director Deborah Grieser signed a Memorandum of Understanding on Support of Parliamentary Expertise Analytical Center. Let us note that by the Memorandum the USAID will supply modern equipment fo...
Delegation Led by Ararat Mirzoyan Hosted at the Embassy of Armenia to the Netherlands
In the evening of October 10, the delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan took part in the reception organized by the Embassy of Armenia to the Netherlands on the RA Independence Day. Sergey and Lusine Khachatryans’ concert dedicated to the 150th anniversary of Ko...