Գումարվել է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 7-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը։ Նախագծի ընդունումն, ըստ հեղինակի, պայմանավորված է 2020թ- հունվար...
ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 7-ին  հրավիրած նիստում դրական եզրակացություն է տվել  Կառավարության  ներկայացրած  «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախ...
Պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Վիետնամի Ազգային Ժողովի նախագահ Նգուեն Թի Կիմ Նգանի հետ: Քննարկվել են երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման նոր հեռանկարները: Կարեւորվել է ՀՀ-ում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության դեսպանատուն ունենալը: Տիկին խոս...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ու պատգամավորներ Արմեն Խաչատրյանը, Գոռ Գեւորգյանը նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի փոխնախագահ Մոհամմադ Ջավադ Ջամալի Նոբա...
Արցախի Հանրապետության «Ազատ հայրենիք» կուսակցության պատվիրակության հետ նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամները: Քննարկվել են միջկուսակցական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ,...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 15:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ Արմեն Խաչատրյանը, Ռուբիկ Ստեփանյանն ու ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Գոռ Գեւորգյանը նոյեմբերի 7-ին հանդիպել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնաժողովի ներկայացուցիչ...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: ՀՀ ֆինանսների նախարա...
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի «Ազատ Հայրենիք» խմբակցության ներկայացուցիչների հետ: Խորհրդարանականները քննարկել են ներքաղաքական հարցեր, անդրադարձել Արցախում հաջորդ տարի սպասվող համապետական ընտրու...
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 32-րդ նիստը
Գյումրի քաղաքի «Սեւ բերդ» ամրոցում նոյեմբերի 6-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 32-րդ նիստը: Երկու երկրների միջեւ միջպետական հարաբերություններն այսօր բարձր քաղաքական մակարդակի վրա են՝ շարունակելով ամրապնդվել բոլոր ոլորտներո...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք  արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:  ...

Extraordinary Sitting of NA Standing Committee on Economic Affairs
At November 7 extraordinary sitting moderated by Babken Tunyan, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the bill on Making Addenda to RA Tax Code authored by the NA deputy Mikayel Melkumyan.As a result of debates, the Committee members gave negative conclusion to the draft law.The d...
At November 7 sitting moderated by Mkhitar Hayrapetyan, the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport endorsed the RA Draft State Budget for 2020 presented by the Government. It was suggested to include it in the draft law of the NA regular sittings' agenda.T...
The RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan met with the Speaker of the National Assembly of Vietnam Nguyễn Thị Kim Ngân within the framework of his official visit. The new perspectives of the development of the two friendly countries’ relations were discussed. The fact of having Embassy of ...
On November 7, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan and the deputies Armen Khachatryan, Gor Gevorgyan met with the delegation led by the Deputy Chairman of the Security and Foreign Policy Commission of the Parliament of the Islamic Republic of Ira...
Issues on Inter-Party Cooperation Discussed
On November 7, the members of the RA NA Prosperous Armenia Faction met with the delegation of the Free Motherland party of Artsakh Republic. Issues on inter-party cooperation were discussed. The Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, member of the Fac...
On November 7, the members of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Armen Khachatryan, Rubik Stepanyan and the member of the NA Standing Committee on Foreign Relations Gor Gevorgyan met with the representatives of the House Democracy Partnership Commission of the U.S. House of Represe...
On November 7, at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Naira Zohrabyan and Mane Tandilyan the RA Draft State Budget for 2020 was debated.The RA Minister of Finance Atom Janjughazy...
On November 7, the deputies of the Bright Armenia Faction of the RA National Assembly met with the representatives of the Free Motherland Faction of the Parliament of Artsakh Republic.The parliamentarians discussed inner-political issues and touched upon the national elections being expected next ye...
32nd Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA NA and RF FA Held
On November 6, in the Black Castle of the City of Gyumri the 32nd sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly was held.The Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on the Armenian-Russian Cooperation, the RA NA Deputy ...