Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 10:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 11-ին հրավիրած նիստում  անդրադարձել է ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած օրենսդրական նախաձեռնությանը, որով առաջարկվում է լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարել «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանա...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Գայանե Աբրահամյանն ու խմբի անդամները նոյեմբերի 11-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկու հետ։ Հանդիպմանն ընդգծվել է հայ-չեխական հարաբերությունների զարգացման ու խորացման կարեւորությունը։ Հայկական կողմն իր եր...
Նոյեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահ...

At November 11 sitting, the RA NA Standing Committee on Defense and Security touched upon the legislative initiative authored by the RA NA Bright Armenia Faction, which proposed to make addenda and amendments to the law on Compensation of the Damages Caused to Life and Health of the Servicemen durin...
On November 11, the Head of the RA NA Armenia-Czech Republic Friendship Group Gayane Abrahamyan and the Group members met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to the Republic of Armenia Bedřich Kopecký.At the meeting the importance of the development and d...
On November 11, the sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA President Ararat Mirzoyan, was held. The draft laws of the agendas of the third session of the seventh convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on November 12 were debated and approved. T...