ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը եւ խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել են Շվեդիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության միջազգային զարգացման համագործակցության գլխավոր տնօրեն Յոհաննես Օլյե...
ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 4-ին խորհրդարան էին այցելել  Հայաստանի մարզերի եւ մայրաքաղաքի մի շարք  ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ: Ճարտարապետական եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի միջին մասնագիտական կրթության քոլեջի ուսանողների եւ դասախոսների հետ ...
Դեկտեմբերի 4-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: Երկրորդ ընթերցմամբ չի ընդունվել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխութ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 4-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է կառավարության հեղինակած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ Գործադիրն իր որոշմամբ՝ հարցի ընդունումը համարել է ա...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամներ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Անուշ Բեղլոյանը, Միքայել Զոլյանը, Արսեն Ջուլֆալակյանը եւ Վիկտոր Ենգիբարյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել են Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատվիրակության հետ: Պատվիրակության այցի նպատակն է ընտրել «Մի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրե Յոհաննես Գրունեվալդի  հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Լենա Նազարյանը շնորհավորել է նրան մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ եւ հաջողութ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:30-ին կայանալիք  արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

Chair of Armenia-Sweden Friendship Group and Parliament Chief of Staff Receive Delegation of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Sweden
On December 4, the Head of the RA NA Armenia-Sweden Parliamentary Friendship Group Hripsime Grigoryan and the Chief of Staff, Secretary General of the Parliament Staff Tigran Galstyan met with the delegation led by Johannes Ojelund, Director General for International Development Cooperation at the M...
On December 4, within the framework of the NA Open Lesson programme representatives of a number of educational institutions of marzes and capital of Armenia visited the parliament.The deputy of the NA My Step Faction Heriknaz Tigranyan met with the students and lecturers of the Secondary Specialized...
At December 4 extraordinary sitting moderated by Babken Tunyan, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated in the second reading the draft law on Making Addendum to the RA Law on State Duty authored by the Government.According to the Chair of the RA Civil Aviation Committee Tatevik Rev...
On December 4, the members of the RA NA Armenia-Germany Friendship Group, the deputies of My Step faction Anush Begloian, Mikayel Zolyan, Arsen Julfalakyan and Viktor Yengibaryan met with the Bundestag delegation of the Federal Republic of Germany.The aim of the delegation’s visit is to choose the A...
RA NA Vice President Lena Nazaryan Meets with Ambassador of the Republic of South Africa
On December 4, the RA NA Vice President Lena Nazaryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of South Africa to Armenia Andre Johannes Groenewald.Welcoming the Ambassador in the Parliament, Lena Nazaryan congratulated him on being appointed Ambassador to our countr...