Մեկնարկել են ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի աշխատանքները
ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 20-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո սկսել է յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի աշխատանքը: Նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը ձեւավորելուց հետո պատգամավորներն սկսել են քննարկել օրենսդրական նախաձեռնությունները: Մինչ այդ, խորհրդարանը դիտարկել է ԱԺ մշտական ...
Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ադոլֆո Տոռես Ռամիրեսի հետ հունվարի 20-ին հանդիպել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Նորա Առուստամյանը, խմբի անդամներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանն ու  Սրբուհի Գրիգորյանը: Նորա Առուստամյանն ընդգծել է, որ այս այցը կնպաստի երկու ...
Հունվարի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է Մեքսիկայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ադոլֆո Տոռես Ռամիրեսի հետ: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում` խորհրդարանի փոխնախագահը  բարձր է գնահատել վերջերս ձեւավորված Մեքսիկա-Հայաստան...
Հունվարի 20-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողներն ու դասախոսները: Նրանց հետ հանդիպել եւ «Բաց դաս» են անցկացրել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Ծովինար Վարդանյանը, Հայկ Գեւորգյանն ու Կարեն Համբարձումյանը, ովքե...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահն ընդունել է Մեքսիկայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի Հայաստանի հետ բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունվարի 20-ին ընդունել է Մեքսիկայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի Հայաստանի հետ բարեկամության պատգամավորական խմբի նախագահ Ադոլֆո Տոռես Ռամիրեսին: Ողջունելով հյուրին՝ Արարատ Միրզոյանը վստահություն է հայտնել, որ նրա այցը եւ Հայաստանում ունեցած շփումները կնպա...

20  января под звуки Гимна РА началась работа четвертой сессии НС седьмого созыва.   После утверждения процедурных вопросов депутаты приступили к дебатам по законодательным инициативам.Парламент обсудил в первом или втором чтениях пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в за...
20 января с председателем группы дружбы Мексика – Армения Палаты депутатов Конгресса Мексики Адольфо Торресом Рамиресом встретились руководитель парламентской группы дружбы Армения – Мексика Н.Арустамян, члены группы вице-спикер НС А.Симонян и С.Григорян.      Н.Арустамян от...
Л.Назарян встретилась с председателем группы дружбы Мексика – Армения
20 января вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с председателем группы дружбы Мексика – Армения Палаты депутатов Конгресса Мексики Адольфо Торресом Рамиресом.   Приветствуя гостя в НС, вице-спикер парламента высоко оценила недавно сформированную группу дружбы Мексика – Армения и выразила на...
20 января  парламент посетили студенты и преподаватели Финансово-экономического колледжа Армянского государственного экономического университета. С гостями встретились депутаты фракции “Мой шаг”, члены Постоянной комиссии НС  по экономическим вопросам Ц.Варданян, А.Геворкян и К.Амбарцумян....
Председатель НС РА принял председателя парламентской группы дружбы с Арменией Палаты депутатов Конгресса Мексики
20 января Председатель НС А.Мирзоян принял председателя парламентской группы дружбы с Арменией Палаты депутатов Конгресса Мексики Адольфо Торреса Рамиреса. А.Мирзоян, приветствуя гостя, выразил уверенность, что визит в Армению посодействуют дальнейшему развитию отношений двух стран. Спикер НС замети...