ԱԺ նախագահը որոշում է կայացրել
«Հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածի 8-րդ մասի 1-ին կետը, ինչպես նաեւ «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 38-րդ հոդվածի 1-ին մասը՝ ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ. 1. Ազգային ժողովի նախագահի 2020 թվականի հունվարի 30-ի «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողով` 03.02.2020, ժամը 12:00, 314 սենյակ, Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 04.02.2020, ժամը 10:00, 114/2-րդ մասնաշենք/ սենյակ, Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպա...

Будет созвано внеочередное заседание НС
“По распоряжению председателя НС РА А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона “Регламент НС”, по инициативе депутатов НС 6 февраля, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС по повестке дня:
Пакет законопроектов “О внесении изменений и дополнений в конституционный закон РА “Регламент НС”, “О внесении изменений и дополнений в конституционный закон РА “О референдуме”,  “О внесении дополнений и изменений в конституционный закон РА “О Конституционном суде” (первое чтение, второе чтение)”., - говорится в решении от 30 января.
31.01.2020
Решение Председателя НС
“Руководствуясь п.1 ч.8 ст. 41 конституционного закона РА “Регламент НС”, а также ч.1 ст.38 закона РА “О нормативно-правовых актах”, постановляю:1. Признать недействительным решение Председателя НС  ՆՈ-16-Լ от 30 января 2020 г. “О созыве внеочередного заседания НС РА”.2. Предл...