Փետրվարի 21-ին՝ ժամը 10:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ՝ "Պետական գնումների համակարգի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները" թեմայով (օրակարգը՝ այստեղ ):
Հարգելի մասնակիցներ, լսումներին գրանցման համար անհրաժեշտ է լրացնել այս ձեւաթուղթը՝   https://forms.gle/V4DdcwSoizDnaVVB8    մինչեւ 19.02.2020՝ ժամը 12:00:
Դանիայի Թագավորությունում պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 19-ին այցելել է Դանիայի Արդյունաբերական կոնֆեդերացիա, որտեղ գլխավոր տնօրենի պարտականությունները կատարող Թոմաս Բուստրուպը եւ Միջազգային առեւտրի եւ շուկայի գծով տնօրեն Յենս ...
Փետրվարի 20-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել «Հայ-թուրքական սահմանի երկայնքով տեղակայված գյուղատնտեսական նշանակության հողերի օգտագործման կարգը, բարդությունները եւ դրանց վերացման ճանապարհները» թ...
Մխիթար Հայրապետյանն Աբովյանի տուն-թանգարանում ճանաչողական այց է անցկացրել
Գիրք նվիրելու օրվա առիթով փետրվարի 19-ին Խաչատուր Աբովյանի թանգարանում ճանաչողական այցն անցկացրել է Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը: Նախաձեռնությունը այսուհետեւ շարունակական բնույթ է կրելու, ...

Delegation Led by Ararat Mirzoyan Visits Confederation of Danish Industry
On February 19, the delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being on an official visit in the Kingdom of Denmark visited the Confederation of Danish Industry, where the COO/Deputy General Director Thomas Bustrup and the Director for International Trade and Market ...
20.02.2020
Order of Use of Lands of Agricultural Significance Deployed Along Armenian-Turkish Border, Complexities and Ways of Their Elimination Discussed
On February 20, at the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment a working discussion on the theme The Order of Use of Lands of Agricultural Significance Deployed Along Armenian-Turkish Border, Complexities and Ways of Their Eliminatio...
Mkhitar Hayrapetyan was in Abovyan House-Museum with Cognitive Visit
On February 19, on the occasion of Book Presenting Day the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan visited Khachatur Abovyan House Museum. The visitors had an opportunity to communicate with the MP.After taking a tour Vahag ...