Մարտի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ մարտի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 19, մարտի 3-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 38 հարց:
Փոփոխություններ եւ լրացումներ են կատարվել ԱԺ խորհրդի 2019 թվականի մարտի 15-ի, փետրվարի 6-ի եւ մարտի 25-ի որոշումներում:
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովում էին գտնվում պետական եւ մասնավոր   կառույցներում աուդիտորական գործունեությամբ զբաղվող մասնագիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ, Կառավարության ներկայացուցիչներ: Հանձնաժողովի նախագա...
Մարտի 2-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Աղետների ռիսկի կառավարման եւ բնակչության պաշտպանության մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել են ներկայա...
Մարտի 2-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սերգեյ Բագրատյանի, Միքայել Մելքումյանի, Դավիթ Մանուկյանի, Ջանիբեկ Հայրապետյ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամական խմբի ղեկավար Գոռ Գեւորգյանը, խմբի անդամեր ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նարեկ Մկրտչյանը, Լուսինե Բադալյանը, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Բաղդասարյանը մարտի 2-ին  հանդիպել են Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունենալիք աշխատանքային քննարկման ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

On March 2, the sitting of the RA NA Council, presided over by the Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, was held.
The draft laws on Making Addenda in the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and the agenda of the regular sittings to be convened on March 3 were debated and approved, the sequence and duration of the debate of the agenda items of the regular sittings to be convened on March 3 was also established.
19 items were included in the draft law of the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and 38 items were included in the draft law of the agenda of the regular sittings to be convened on March 3.
Amendments and addenda were made in the decisions of 15 March, 6 February and 25 March 2019 of the NA Council.
On March 2, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs representatives of the professional community being involved with auditory activity in the state and private structures were in the RA National Assembly.The Committee Chair Mane Tandilyan informed...
On March 2, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment a working discussion on the draft law on Disaster Risk Management and Defense of Population was held, where representatives from the RA Ministry of Emergenc...
At March 2 sitting of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Naira Zohrabyan the bill on Making Addenda to the RA Law on Advocacy authored by Sergey Bagratyan, Mikayel Melkumyan, Davit Manukyan, Janibek Hayrapetyan and Kajik Gevorgyan was debated i...
On March 2, the Head of the RA NA Armenia-Kuwait Friendship Group Gor Gevorgyan, the Group members, the deputies of the RA NA My Step Faction Narek Mkrtchyan, Lusine Badalyan, the deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Gurgen Baghdasaryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary...