Ցուցահանդես՝ նվիրված ազգային զարթոնքին եւ Նոր Հայքի կերտմանը
ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում մարտի 4-ին բացվել է նկարիչ Վիկտոր Հովհաննիսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը՝ նվիրված ազգային զարթոնքին եւ Նոր Հայքի կերտմանը: Բացմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, արվեստագետներ, խորհրդարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
Ջավախահայ նկարչի խոսքով՝ խորհրդարանում ցուցադրման են ներկայացված ոչ միայն ազգային խնդիրներն արտացոլող աշխատանքներ, այլեւ գարնանային տրամադրություն ու գույներ փոխանցող կտավներ: Բացի գեղանկարչությունից, Վիկտոր Հովհաննիսյանը զբաղվում է գրաֆիկայով, կոլաժով, գրքի նկարազարդումով: Ինքնատիպ նկարներ վրձնելուց բացի, նկարիչը եղել է Հանրային հեռուստատեսության շատ տաղավարների ձեւավորող:
Վիկտոր Հովհաննիսյանի աշխատանքները  բացման խոսքում  բարձր է գնահատել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Մանուկյանը:
Նկարիչ-գրաֆիկ Արմանդ Մալխասյանն  ողջույնի խոսքում նշել է, որ Վիկտոր Հովհաննիսյանի կտավներում  ազգային թեման շատ խորքային է եւ ցուցահանդեսի խորագիրն էլ խոսում է նրա հայրենասեր ու ազգասեր տեսակի մասին: Բանախոսի գնահատմամբ՝ Վիկտոր Հովհաննիսյանն ապագայի նկարիչ է:
Արվեստաբան Արմեն Առուստամյանի խոսքով՝ երաժշտության ուղեկցությամբ ստեղծված գործերում նկարչին հատուկ նրբին գունաշխարհով, որոնումներով ու արարումներով պատկերված են հայրենիքն ու բնությունը:
Վիկտոր Հովհաննիսյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի խորհրդարանում իր գործերի ցուցադրությունը կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ իր  նպատակն էր մեկ անգամ եւս վեր հանել ազգային խնդիրները:
ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 4-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը՝ բացառությամբ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանի եւ Բաբկեն Թունյանի հեղինակած «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը քննարկ...

Exhibition Dedicated to National Revival and Building of New Armenia
On March 4, in the foyer of the RA NA Session Hall the exhibition of the works of the painter Victor Hovhannisyan dedicated to the national revival and building of New Hayk (Armenia). The RA NA deputies, artists and representatives of the Parliament Staff attended the opening.
According to Javakhk Armenian painter, works reflecting not only national problems are presented for exhibition in the parliament, but also canvases passing spring mood and colours. Besides painting, Victor Hovhannisyan creates graphical works, collage and book illustration. Apart from making peculiar drawings the painter has been designing many pavilions of Public Television.
In his opening remarks the deputy of the RA NA My Step Faction Artur Manukyan highly assessed Victor Hovhannisyan’s works.
In his welcoming speech the graphic painter Armand Malkhasyan has noted that in Victor Hovhannisyan’s canvases the national theme is very profound and the heading of the exhibition speaks about the fact of him being patriot. As the speaker has evaluated, Victor Hovhannisyan is a painter of future.
According to the artist Armen Arustamyan, tthe Motherland and nature are depicted with gentle colouring  and searches typical to the painter in the works made accompanied by music.
Victor Hovhannisyan thanked those who organized the exhibition of his works in the Parliament of Armenia, noting that his aim was to once again raise the national problems.
On March 4, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings, passing by voting the bills debated on the previous day, except the draft law on Making Addenda to the RA Law on Energy, which was presented in the second reading.The MPs continued the debate of the draft law on Making ...