ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի մամուլի ասուլիսի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ :
ՀՀ Ազգային ժողովը ՀՀ Սահմանադրության 120-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 48-րդ հոդվածի համաձայն` մայիսի 14-ին իրավունքի ուժով գումարել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված էր «Հայաստանի Հանրապետությունում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մայիսի 13-ին ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Կողմերը շնորհավորել են միմյանց Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ: Երկու երկրների խորհ...
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հայտարարությունը
ՀՀ ԱԺ հարգելի պատգամավորներ, Կառավարությունը որոշում է ընդունել Հայաստանի Հանրապետությունում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգելու մասին:       «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն` արտակարգ դրություն հայտարարվե...
Մայիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հրավիրված մամուլի ասուլիսում պատասխանել է վերջին շրջանում առավել քննարկվող, տնտեսությանը եւ հակաճգնաժամային միջոցառումներին վերաբերող հարցերին: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ մինչ օրս քննարկումներ են տեղի ունենում իր...
Մայիսի 14-ին՝ ժամը 11։00-ին, ԱԺ 214 սրահում տեղի կունենա ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում անդրադարձ կկատարվի տնտեսությանը եւ հակաճգնաժամային միջոցառումների իրականացմանը վերաբերող հարցերի։...

Специальное заседание НС 14 мая Национальное Собрание, согласно ч.2 ст.120 Конституции РА и ст.48 Конституционного закона РА «Регламент НС», созвало силой права специальное заседание НС, в повестке дня которого вопрос «О продлении срока объявленного 16 марта 2020 г. чрезвычайного положения в РА и о внесени... Телефонная беседа Арарата Мирзояна с Вячеславом Володиным 13 мая по инициативе российской стороны состоялась телефонная беседа Председателя НС Арарата Мирзояна с Председателем Госдумы РФ Вячеславом Володиным. Стороны поздравили друг друга с 75-летием Победы в Великой Отечественной войне.Главы парламентов двух стран обменялись информацией по проводимым в Ар...
Заявление Председателя НС Арарата Мирзояна Уважаемые депутаты НС РА,Правительство приняло решение о продлении срока объявленного 16 марта 2020 г. чрезвычайного положения (ЧП) в Республике Армения.Согласно Конституционному закону «Регламент НС», при объявлении ЧП (продлении срока ЧП) немедленно силой права созывается специальное з... Бабкен Тунян ответил на вопросы по экономике и антикризисным мерам 14 мая председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян на созванной пресс-конференции подробно ответил на актуальные вопросы, касающиеся экономики и антикризисных мер.Поводом к обсуждению послужили ситуация с банками и выгодополучателями, обеспокоенность граждан возможным наруш... |