ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 1-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած «Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթեթը:...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հունիսի 1-ին երկրորդ ընթերցումով քննարկել է Կառավարության հեղինակած «Ոստիկանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփո...
Օրացույցի այս օրը՝ հունիսի մեկը, ոչ միայն առիթ պիտի դառնա հավելյալ ուշադրության արժանացնելու փոքրիկներին, սիրելու նրանց, հիանալու եւ երջանկանալու նրանցով, այլեւ եւս մեկ անգամ պիտի հիշեցնի, որ մենք՝ որպես պետություն եւ հասարակություն, պարտավարություններ ունենք մեր կրտսեր քաղաքացիների նկատմամբ: Մեր փո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունիսի 1-ին հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանին: Ողջունելով ԱՀ ԱԺ նորընտիր նախագահին՝ Արարատ Միրզոյանը համոզմունք է հայտնել, որ Արթուր Թովմասյանի գործունեությունն արդեն նոր կարգավիճակում առավել քան արդյունավետ է լինելու, եւ այդ ա...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 18:30-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

At June 1 extraordinary sitting the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs debated in the second reading the draft law on Making Amendments and Addenda to the Constitutional Law on Referendum and the enclosed package of draft laws authored by the deputy of the NA My Step Faction Vahagn ...
On June 1, the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Andranik Kocharyan debated in the second reading the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the Law on Police and on Making Amendments and Addenda to the Law on the Service in Police authored by the G...
This day of calendar, June 1, shall not only become an occasion to draw additional attention to the little ones, love and admire them, be happy with them, but it will remind us once again that we, as a state and society, have obligations towards our junior citizens.While wishing every time happy chi...
On June 1, the RA NA President Ararat Mirzoyan met with the President of the National Assembly of Artsakh Republic Artur Tovmasyan.Welcoming the AR NA newly elected President, Ararat Mirzoyan expressed conviction that Artur Tovmasyan’s activities would be more effective already in the new stat...