Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից :
ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հուլիսի 8-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է օրակարգային հարցերի քննարկման հատուկ ընթացակարգի մասին ԱԺ որոշման նախագիծը, ըստ որի օրակարգի մի շարք հարցերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կկազմա...
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը մասնակցել է վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովի առցանց նիստին: Հայկական պատվիրակության ղեկավարն անդրադարձել է ադրբեջանական ռազմատենչ հռետորաբանությանը, որը խաթարում է Ղարաբաղյան խնդրի խաղաղ կարգավորումը: Մանրամասները` տեսանյու...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ հուլիսի 8-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է  ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մխիթար Հայրապետյանի, Նիկոլայ Բաղդասարյանի, Նարեկ ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հուլիսի 8-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլ» խմբակցության պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրե...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 8-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանի եւ Վարազդատ Կարապետյանի հեղինակած «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահսկողության մասին» օրե...
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը որոշել է համաձայնություն տալ հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած ժամկետում եւ օրակարգով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն: Խորհրդի որոշմամբ փոփոխություններ են կա...
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանը նշել է, որ կարգավ...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի հուլիսի 8-ի ԱԺԽՈ-048-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` Հ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ:...

On July 8, on the RA NA deputies’ initiative an extraordinary session of the National Assembly was convened by the initiator’s established agenda.The parliament passed the NA draft decision on special procedure of the agenda items’ debate, according to which, the debate of a number...
The Head of the RA NA Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly Hayk Konjoryan took part in the online Meeting of the Assembly. The Head of the Armenian Delegation has touched upon the Azerbaijani bellicose rhetoric, which damages the peaceful settlement of the Karabakh problem. One can see the ...
On July 8, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment moderated by Varazdat Karapetyan convened an extraordinary sitting.The legislative initiative authored by the RA NA deputies Mkhitar Hayrapetyan, Nikolay Baghdasaryan, Narek Zeyn...
On July 8, the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Andranik Kocharyan convened an extraordinary sitting.The draft law on Making Addendum to the RA Law on Military Service and Serviceman’s Status authored by the deputy of the RA NA My Step Faction Sofia Hovsepyan was d...
At July 8 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated and endorsed the draft law on Making Amendment and Addenda to the Law on Currency Regulation and Currency Control authored by the RA NA deputies Artak Manukyan and Varazdat Karapetyan.Reco...
On July 8, the extraordinary sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, was held.The Council made a decision to give consent for convening the extraordinary sitting of the National Assembly by the initiator’s established term and agenda on 8 July at 11:00...
On July 8, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the draft law on Making Addenda to the RA Criminal Procedure Code was debated.The RA Deputy Minister of Justice Srbuhi Galyan voiced the recommendations presented after ...
Taking as a basis the initiative of the National Assembly deputies on convening extraordinary session and the decision of the National Assembly Council of 8 July 2020 NACD-048-L, by the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, being led by Article 100 of the Constitution and Article 44 of the ...