Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից :
ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հուլիսի 8-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է օրակարգային հարցերի քննարկման հատուկ ընթացակարգի մասին ԱԺ որոշման նախագիծը, ըստ որի օրակարգի մի շարք հարցերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կկազմա...
ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը մասնակցել է վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովի առցանց նիստին: Հայկական պատվիրակության ղեկավարն անդրադարձել է ադրբեջանական ռազմատենչ հռետորաբանությանը, որը խաթարում է Ղարաբաղյան խնդրի խաղաղ կարգավորումը: Մանրամասները` տեսանյու...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ հուլիսի 8-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է  ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մխիթար Հայրապետյանի, Նիկոլայ Բաղդասարյանի, Նարեկ ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հուլիսի 8-ին գումարել է արտահերթ նիստ: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլ» խմբակցության պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրե...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 8-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանի եւ Վարազդատ Կարապետյանի հեղինակած «Արժութային կարգավորման եւ արժութային վերահսկողության մասին» օրե...
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը որոշել է համաձայնություն տալ հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած ժամկետում եւ օրակարգով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն: Խորհրդի որոշմամբ փոփոխություններ են կա...
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանը նշել է, որ կարգավ...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի հուլիսի 8-ի ԱԺԽՈ-048-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածներով` Հ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղմամբ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ:...

8 июля по инициативе депутатов НС созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора.             Парламент принял проект решения НС об особой процедуре обсуждения ряда повесточных вопросов – организации дебатов по прое...
Руководитель делегации НС РА в ПА ОБСЕ Айк Конджорян принял участие в онлайн-заседании постоянной комиссии Ассамблеи. Глава армянской делегации коснулся азербайджанской воинствующей риторики, которая препятствует мирному урегулированию Карабахской проблемы.Подробности – в видеоматериале....
8 июля Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы под председательством В.Карапетяна созвала внеочередное заседание.В первом чтении обсуждена законодательная инициатива ряда депутатов НС о внесении поправок в законы Р...
8 июля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна.В первом чтении обсужден проект закона о внесении дополнения в закон РА «О воинской службе и статусе военнослужащего», предложенный депутатом фракции ...
8 июля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, на котором во втором чтении обсужден проект о внесении поправок в закон РА «О валютном регулировании и валютном контроле».По повестке заседания обстоятельно выступил заместитель п...
8 июля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.Совет дал согласие на созыв 8 июля, в 11:00 часов, внеочередной сессии НС - в срок и по повестке дня инициатора.По решению Совета внесены изменения в решение Совета НС 015-А от 25 марта 2019 г....
8 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна обсуждены во втором чтении предложенные правительством и депутатами проекты о внесении измененений и дополнений в закон РА «Об основах администрирования и административ...
Руководствуясь инициативой депутатов НС о созыве внеочередной сессии НС и решением Совета НС РСНС-048-Л от 8 июля 2020 г., основываясь ст.100 Конституции РА и ст.44 Конституционного закона «Регламент НС», решением Председателя НС А.Мирзояна 8 июля, в 11:00 часов, созывается внеочередная ...