ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խմբի անդամներ Աննա Կոստանյանը, Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոֆիա Հովսեփյանը, Տաթեւիկ Գասպարյանը Հռիփսիմե Գրիգորյանի նախագահությամբ հուլիսի 23-ին հանդիպել են զբոսաշրջության ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկվել են զբոսաշրջության ոլորտի ընթացիկ խնդիրներին եւ Կառավարության կողմից տնտեսական աջակցության ծրագրերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել եւ տնտեսավարողների հարցերին է պատասխանել Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սուսաննա Սաֆարյանը: Անդրադարձ է կատարվել ոչ միայն  համավարակի շրջանում ի հայտ եկած, այլեւ ընդհանրապես զբոսաշրջության ոլորտին վերաբերող օրենսդրական, հարկային դաշտի կարգավորմանը, տնտեսվարողների, մասնավորապես զբոսավարների գործունեության որակավորմանը, մարքեթինգին եւ ոլորտի առաջխաղացմանը վերաբերող բազմաթիվ հարցերի:
Բարձրացված հարցերը համակարգելու եւ տեսակավորելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել: Նախատեսվում է հանդիպումներ անցկացնել առանձնացված հարցերի օրակարգերով, իսկ նախաձեռնողներին հնարավորություն ընձեռել հանդես գալու համապատասխան առաջարկություններով:
Ըստ Հռիփսիմե Գրիգորյանի՝ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խումբը հարթակ է, որտեղ քննարկվում են ոլորտի խնդիրները, ուղղորդվում Կառավարություն եւ համատեղ լուծումներ գտնվում:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 23-ին հանդիպել է բուհերի ընդունելության քննություններին մասնակցած, դրական միավոր ստացած, սակայն  իրենց նախընտրած ֆակուլտետ չընդունված դիմորդների եւ նրանց ծնողների հետ: Բուհերի  ընդունելությունն այս տարի անցկացվել է  ըստ հաստատված նոր կարգ...

23 июля члены рабочей группы по вопросам туризма при Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам А.Костанян, О.Ованнисян, С.Овсепян, Т.Гаспарян под председательством Р.Григорян встретились с группой представителей туристической сферы.
Обсужден ряд вопросов по текущим проблемам и программам экономического содействия правительства сфере туризма.
Во встрече приняла участие и исчерпывающе ответила на вопросы хозяйствующих субъектов председатель Комитета по туризму С.Сафарян. Затронуты не только возникшие вследствие пандемии вопросы, но и многочисленные проблемы, касающиеся регулирования законодательного и налогового поля, а также деятельности, маркетинга хозяйствующих субъектов, продвижения сферы и др.
Достигнута договоренность о координации и решении поднятых проблем. Намечается проведение встреч по отдельным вопросам, предоставление  инициаторам возможности выступать с соответствующими предложениями.
По мнению Р.Григорян, рабочая группа по вопросам туризма при Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам – площадка, где проблемы сферы после детального обсуждения направляются в правительство, в поисках совместных решения.
23 июля вице-спикер НС В.Энфиаджян встретился с абитуриентами, участвовавшими в вузовских приемных экзаменах, получивших положительные баллы, но не поступивших на избранные ими факультеты,  и их родителями.    Участники встречи высказали вице-спикеру НС свою крайнюю обеспокоеннос...