ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեին
խոր ցավով տեղեկացա Շատիլի գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած մարդատար միկրոավտոբուսի վթարի հետեւանքով զոհերի եւ վիրավորների մասին, ինչի կապակցությամբ իմ վշտակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ եւ մեր բարեկամ վրաց ժողովրդին:
Կիսելով այս ծանր վիշտը` զոհվածների ընտանիքներին մաղթում եմ համբերություն եւ ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին` շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Արարատ Միրզոյանի ցավակցական ուղերձում:

RA NA President Ararat Mirzoyan Sends Condolence Message to Speaker of Parliament of Georgia Archil Talakvadze
Your Excellency,
I was deeply saddened to learn on the minibus accident near the Shatili village, which claimed human lives and caused injuries. I extend our most sincere condolences and words of support to you and the friendly people of Georgia.
At this difficult time I wish patience and fortitude to the relatives of the victims as well as speedy recovery to the injured, Ararat Mirzoyan's condolence message reads.