Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Մաժիլիսի նախագահ Նուրլան Նիգմատուլինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ
«Մեծարգո Նուրլան Զայրուլայի,
ընդունեք իմ ջերմագույն եւ սրտանց շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ձեր արհեստավարժության եւ իմաստուն ու հեռատես պետական գործչի փորձի շնորհիվ վաստակել եք խորին հարգանք եւ հեղինակություն:
Մենք շնորհակալ ենք մեր խորհրդարանների միջեւ գործընկերային փոխհարաբերությունների զարգացման հարցերում Ձեր մշտական ուշադրության համար՝ դրանք ամրապնդելու նպատակով՝ ի փառս մեր երկրների եւ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Տոնական այս օրը մաղթում եմ Ձեզ, Նուրլան Զայրուլայի, քաջառողջություն եւ հետագա հաջողություններ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի շնորհավորական ուղերձում:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը  2020 թ. օգոստոսի 17-ից  մինչեւ 2020 թ. սեպտեմբերի 1-ը իրականացնում է ՀՀ Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման  5-րդ նստաշրջանի գործունեությունը լուսաբանող լրագրողների հավատարմագրում: Լրագրողին հավատարմագրելու նպատակով լրատվական գործունեություն իրականացնողը ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի...

Ararat Mirzoyan Congratulates Speaker of Mazhilis of Parliament of the Republic of Kazakhstan Nurlan Nigmatulin on His Birthday
“Honourable Nurlan Zayrullaevich,
please, accept my warmest and heartfelt congratulations on your birthday.
Due to your professionalism and the experience of a wise and far-sighted state figure, you have earned deepest respect and prestige.
We are grateful for your permanent attention in the development of partnership relations between our countries to strengthen them for the glory of our countries and for the benefit of our peoples.
On this festive day, I wish you, Nurlan Zayrullaevich, good health and further successes in your responsible activities, to the friendly people of Kazakhstan – peace and prosperity,” the congratulatory address by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan reads.
31.08.2020
The RA NA staff from 17 August 2020 till 6 September 2020 implements accreditation of journalists covering the activities of the fifth session of the seventh convocation of the RA National Assembly.To accredit a journalist, the legal entity engaged in journalistic activities, sends an application to...