Սեպտեմբերի 28-ին` ժամը 13:00-ին, գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի ԱԺԽՈ-057-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածներով՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ սեպտեմբերի 28-ին` ժամը 13:00-ին, գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ`  նախաձեռնողի սահմանած  օրակարգով:
ՀՀ Ազգային ժողովը սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ արտահերթ նիստ է գումարել: Մինչ օրակարգային հարցի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի առաջարկով  մեկ րոպե լռությամբ հարգել են հայրենիքի պաշտպանության համար  զոհված հայ քաջորդիների հիշատակը: Նի...
ՀՀ ԱԺ հայտարարությունը 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիան դատապարտելու վերաբերյալ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի Հանրապետության՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծած ագրեսիան եւ լայնամասշտաբ զինված հարձակումը, որով կոպտորեն ոտնահարվել է միջազգային վեճերը բացառապես խաղաղ միջոցներով լուծելու սկզբունքը:...
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը որոշել է համաձայնություն տալ սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 13.00-ին, Ազգային ժողովի պատգամավորների սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:   ...

On September 28, at 13:00 Extraordinary Sitting of the National Assembly Convenes
Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly on convening an extraordinary sitting of the National Assembly and the NACD-057-L of 27 September 2020 of the Council of the National Assembly, being led by Article 100 of the Constitution and Article 41 of the Constitutional Law Rules of Procedure, by the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan on 28 September at 13:00 an extraordinary sitting of the National Assembly is convened by the initiator’s established agenda.
On September 28, the RA National Assembly convened an extraordinary sitting at the RA NA deputies’ initiative.Before turning to the debate of the agenda item, by the proposal of the NA President Ararat Mirzoyan the deputies honoured in one-minute silence the memory of the Armenian brave sons, who di...
Statement by the National Assembly of the Republic of Armenia Condemning the Military Aggression Unleashed by Azerbaijan against the Artsakh Republic on September 27, 2020
The National Assembly of the Republic of Armenia strongly condemns the military aggression and large-scale armed attack unleashed by the Republic of Azerbaijan against the Artsakh Republic in the morning of September 27, 2020, which grossly violated the principle of resolving international disputes ...
On September 28, an extraordinary sitting of the RA NA Council was held moderated by the RA NA President Ararat Mirzoyan.The Council made a decision to give consent on convening an extraordinary sitting of the National Assembly by the agenda and term established by the deputies of the National Assem...