Հոկտեմբերի 7-ին Արկադի Խաչատրյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը, որի ընթացքում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել Կառավարության հեղինակած «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասինե օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը տեղեկացրել է, որ օրինագծի վերաբերյալ պատգամավորների կողմից գրավոր առաջարկներ չեն ներկայացվել, ուստի այն փոփոխության չի ենթարկվել:
Հիշեցնենք, որ նախագիծն ուղղված է ՀՀ զինված ուժերի եւ տնտեսության զորահավաքային ծավալման համար առավելագույն բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը՝ ՀՀ վրա զինված հարձակման անմիջական վտանգը կանխելու, ինչպես նաեւ պետական եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների, ռազմական դրության պայմաններում ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց բնականոն գործունեությունն ու մարդկանց կյանքի եւ անվտանգության պաշտպանությունն ապահովելուն:

On October 7, the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Arkady Khachatryan was held, during which the draft law on Making Amendments and Addendum to the law on the RA State Budget for 2020 authored by the Government was discussed in the second reading and endorsed.
The RA Minister of Finance Atom Janjughazyan informed that the proposals in written form by the deputies on the bill were not presented, so it had not been amended.
Let us remind that the draft law is directed to the creation of the maximum favourable conditions for the RA armed forces and mobilization plan of the economy to prevent the immediate danger of the armed attack on the RA, as well as to ensure the regular activity of the state and local self-government bodies, physical and the legal persons and the protection of the people’s life and security in the conditions of the martial law.