Արցախի ժողովուրդն անհերքելի իրավունք ունի ձեռնարկել ԲՈԼՈՐ անհրաժեշտ միջոցները՝ թուրք-ադրբեջանական բանակների եւ միջազգային ահաբեկիչների կողմից ցեղասպանության վտանգից իրեն պաշտպանելու համար:
Այս մասին հենց նոր կրկին գրեցի մի շարք եվրոպական, արաբական, լատինամերիկյան երկրների խորհրդարանների նախագահներին, ինչպես նաեւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներին՝ առաջարկելով ձեռնարկել ԱՆՀԱՊԱՂ, ԿՈՆԿՐԵՏ եւ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ միջոցներ:
Հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 9-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ`  նախաձեռնողի սահմանած օրա...
Արկադի Խաչատրյանը հանդիպել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բրազիլիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արկադի Խաչատրյանը հոկտեմբերի 8-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աժեմար դե Մենդոնսա Սանկտոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում Արկադի Խաչատրյանը դեսպանին է ներկայացրել սեպտեմբերի 27-ից Արցախի Հանրապետության դեմ Ա...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հոկտեմբերի 8-ին  ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում  Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւային: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը դեսպանին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության նկատմամբ...

The people of Artsakh have undeniable right to undertake ALL necessary means for defending the country from the danger of genocide by the Turkish-Azerbaijani armies and international terrorists.
I have written about this just now to the Presidents of the parliaments of a number of European, Arabic, Latin American countries, as well as to the Heads of the Inter-Parliamentary organizations, proposing them to take IMMEDIATE, CONCRETE and EFFECTIVE measures.
08.10.2020
On October 9, at 11:00 To Be Convened NA Extraordinary Sitting
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, according to Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure, at the initiative of the Government on October 9, at 11:00 an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened by the ...
Arkady Khachatryan Meets with Ambassador of Brazil to Armenia
On October 8, the Head of the RA NA Armenia-Brazil Friendship Group Arkady Khachatryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Embassy of the Federative Republic of Brazil to the RA Agemar de Mendonça Sanctos.During the meeting Arkady Khachatryan presented to the Ambassador ...
RA NA Vice President Receives Ambassador of Bulgaria
On October 8, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Bulgaria to the Republic of Armenia Maria Pavlova Tzotzorkova-Kaymaktchieva.The RA NA Vice President presented to the Ambassador the wide-scale aggression, which had beg...