Արցախի ժողովուրդն անհերքելի իրավունք ունի ձեռնարկել ԲՈԼՈՐ անհրաժեշտ միջոցները՝ թուրք-ադրբեջանական բանակների եւ միջազգային ահաբեկիչների կողմից ցեղասպանության վտանգից իրեն պաշտպանելու համար:
Այս մասին հենց նոր կրկին գրեցի մի շարք եվրոպական, արաբական, լատինամերիկյան երկրների խորհրդարանների նախագահներին, ինչպես նաեւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներին՝ առաջարկելով ձեռնարկել ԱՆՀԱՊԱՂ, ԿՈՆԿՐԵՏ եւ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ միջոցներ:
Հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 9-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ`  նախաձեռնողի սահմանած օրա...
Արկադի Խաչատրյանը հանդիպել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բրազիլիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արկադի Խաչատրյանը հոկտեմբերի 8-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աժեմար դե Մենդոնսա Սանկտոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում Արկադի Խաչատրյանը դեսպանին է ներկայացրել սեպտեմբերի 27-ից Արցախի Հանրապետության դեմ Ա...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հոկտեմբերի 8-ին  ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում  Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւային: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը դեսպանին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության նկատմամբ...

Народ Арцаха имеет неоспоримое право предпринять ВСЕ необходимые меры для своей защиты от угрозы геноцида со стороны турецко-азербайджанских армий и международных террористов.
Об этом я только что вновь написал спикерам парламентов ряда европейских, арабских, латиноамериканских стран, а также руководителям межпарламентских организаций, предлагая принять НЕЗАМЕДЛИТЕЛЬНЫЕ, КОНКРЕТНЫЕ и ЭФФЕКТИВНЫЕ меры.
9 октября, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС
9 октября по распоряжению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст. 41 конституционного закона “Регламент НС”, по инициативе Правительства 9 октября, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора. ...
А.Хачатрян встретился с послом Бразилии в Армении
8 октября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Бразилия А.Хачатрян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Федеративной Республики Бразилия в РА Ажемаром де Мендонсой Санктосом. В ходе встречи А.Хачатрян представил послу ситуацию, создавшуюся вследствие развязанной 27 сентября А...
8 октября   вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Болгария в РА  Марию Павлову Цоцоркову-Каймакчиеву.   Вице-спикер НС представил болгарскому послу развернутую Азербайджаном 27 сентября широкомасштабную агрессию против Республики Арц...