Նոյեմբերի 6-ին Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Վահե Ղալումյանի եւ Արտակ Մանուկյանի նախագահությամբ քննակվել են «Հայաստանի Հանրապետության 2021թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով տարածքային կառավարման, պատվիրակված լիազորությունների իրականացման համար նախատեսված հատկացումները:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը տեղեկացրել է, որ գալիք տարում նախատեսվում է համայնքներին տրամադրել շուրջ 65 մլրդ դրամի դոտացիա: Նախագծով Արարատի մարզպետարանին կհատկացվի 281 մլն դրամ, Արմավիրի մարզպետարանին՝ 588 մլն դրամ, Գեղարքունիքի մարզպետարանին՝ 785 մլն դրամ, Լոռու մարզպետարանին՝ 654 մլն դրամ, Կոտայքի մարզպետարանին՝ 621 մլն դրամ, Շիրակի մարզպետարանին՝ 701 մլն դրամ, Սյունիքի մարզպետարանին` շուրջ 610 մլն դրամ, Վայոց ձորի մարզպետարանին՝ 454 մլն դրամ, Տավուշի մարզպետարանին՝ 581 մլն դրամ:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը նշել է, որ փաստաթղթով նախատեսվում է նախարարությանը տրամադրել 210.8 մլրդ դրամ: Զեկուցողը մանրամասն ներկայացրել է գալիք տարում իրականացվելիք ծրագրերը եւ նախատեսվող հատկացումները:
Ըստ Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Սերգեյ Ներսեսյանի՝ նախագծով Երեւան համայնքին հատկացվող դրամաշնորհները, այդ թվում՝ սուբվենցիոն նպատակային հատկացումները եւ ֆինանսական համահարթեցման սկզբունքով տրվող դոտացիան կազմել է 22 մլրդ 503 մլն 961 հազար դրամ: Պետության կողմից Երեւանի քաղաքապետարանին պատվիրակված լիազորությունների կատարման բյուջեն նախատեսվել է  36 մլրդ 15 մլն 459 հազար 600 դրամ: Զեկուցողի տեղեկացմամբ՝ նշյալ նախատեսումներն ընթացիկ բյուջետային տարվա համեմատ փոփոխվել են. մասնավորապես պետության կողմից Երեւանի քաղաքապետին պատվիրակված լիազորությունների կատարման բյուջեն կրճատվել է շուրջ 20 մլրդ 95 մլն դրամով:
Երեւան համայնքին նախատեսվող նպատակային հատկացումներն ավելացել են  39 մլն դրամով՝ կազմելով 9 մլրդ դրամ, իսկ ֆինանսական համահարթեցման սկզբունքով տրվող դոտացիան մնացել է անփոփոխ:

On November 6, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Vahe Ghalumyan and Artak Manukyan the allocations designed for the implementation of territorial administration, delegated powers by the draft law on the RA State Budget for 2021 were debated.
The Minister of Finance Atom Janjughazyan presented the expenditures designed to the communities, Ararat, Armavir, Gegharkunik, Lori, Kotayk Shirak, Syunik, Vayots Dzor and Tavush Regional Administrations for the coming year.
The RA Deputy Minister of Regional Administration and Infrastructure Vache Terteryan has noted the expenditures designed by the financial document. The rapporteur in detail introduced the programmes to be implemented and financial allocations in the next year.
to Yerevan Deputy Mayor Sergey Nersesyan, the grants being allocated to Yerevan community by the draft law, the subvention expedient allocations and the donation being given by the principle of financial leveling. As the rapporteur informed, the abovementioned forecasts comparatively changed compared with the current budget year, and particularly the budget execution for the delegated powers to the Mayor of Yerevan was decreased.
The purposeful allocations being designed to Yerevan community increased, and by the principle of financial leveling, the donation remained unchanged.