ՀՀ ԱԺ խորհուրդն արտահերթ նիստ է գումարել Նոյեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Օրակարգում եղել է «Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին» հարցը: Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հա...
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրություն «Հիմք ընդունելով «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» օրենքի 7.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ» կետը, ինչպես նաեւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածը՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանի լիազորությունները համարել դադարած»,-նշ... |

On November 24, an extraordinary sitting of the RA NA Council, moderated by the NA Deputy Speaker Lena Nazaryan, was held. The item on Applying to the Constitutional Court on Suspending the Powers of the Deputy of the National Assembly Gagik Tsarukyan was on the agenda.The Chair of the Corruption Pr...
24.11.2020
Protocol on Considering Suspended Powers of Member of Public Services Regulatory Commission Mesrop Mesropyan
“Taking as a basis the Item ‘c’ of Article 7.2.2 of the law on Public Services Regulatory Body, as well as Article 147 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, consider suspended the powers of the Member of the Public Services Regulatory Commission Mesrop Mesropyan,...