Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 29.12.2020 Խորհրդարանն արտահերթ նստաշրջան է գումարել Դեկտեմբերի 28-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ, ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի թիվ 11, 12 եւ 13 արձանագրությունների, ՀՀ ԱԺ կազմը համալրել են «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական... ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ասուլիսում Դեկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցութան հրավիրած մամուլի ասուլիսում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած «ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի` որպես Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի լիազորություններ... ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ: Խորհուրդը համաձայնություն է տվել 2020 թվականի դեկտեմբերի 28-ին` ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելուն: ...
Դեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 11:00-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2020 թվականի դեկտեմբերի 28-ի ԱԺԽՈ-071-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվ...
Տեղեկատվություն մամուլի ասուլիսի անցկացման վերաբերյալ Դեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 12:30-ին, ԱԺ 334 դահլիճում կկայանա ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության մամուլի ասուլիսը: ... |

On December 28, an extraordinary session of the National Assembly was convened by the initiator's established agenda.The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan informed that, according to N 11, 12 and 13 Protocols of the Central Electoral Commission, the next candidates of the first part of the national elec...
At Press Conference of RA NA Prosperous Armenia Faction
On December 28, at the press conference of the RA NA Prosperous Armenia Faction the NA draft decision on Suspending the Powers of the Deputy of the RA National Assembly Naira Zohrabyan as Chair of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs presented by the RA NA My Step ...
On December 28 presided over by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, the extraordinary sitting of the RA NA Council was held.The Council gave its consent to convene the extraordinary session of the National Assembly by the initiator’s established agenda and term on 28 December 2020 at 11:00....
On December 28 at 11:00 Extraordinary Session of National Assembly to Be Convened
Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly on convening the extraordinary session of the National Assembly and NACD-071-L decision of 28 December 2020 of the National Assembly Council, being led by Article 100 of the Constitution and Article 44 of the Constitutional La...