Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին տեղի ունենալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:
Աշխատանքային հանդիպում ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հետ
Հունվարի 14-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ: ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի  նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի տեղեկացմամբ՝ հանդիպման նպատակն է վերուծել հունվա...
Քննարկվել են դատական համակարգին վերաբերող օրենսդրական նախագծեր
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը` Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ, հունվարի 14-ին շարունակել է նիստի աշխատանքը: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի քաղաքացիական ծառայության գրասենյակի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Վաչե Քալաշյանը ներկայացրել է Կառավարության հեղինակած ««Հանրային խորհ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունվարի 14-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Ողջունելով հյուրին՝ Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանի...
Հանդիպում ՀՀ Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը հունվարի 11-ին  հանդիպել է Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի Ֆինանսաբյուջետային եւ տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի պատվիրակության  հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ար...

On January 14, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations a working meeting with the RA Foreign Minister Ara Ayvazian took place.As the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan has informed, the goal of the meeting is to analyse the outcomes ...
Legislative Draft Laws on Judicial System Debated
On January 14, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan continued the work of the sitting.The Acting Head of the Civil Service Office of the RA Prime Minister’s Staff Vache Kalashyan presented the draft law on Amending the Law on Public Council authored...
On January 14, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Timur Urazayev, who would complete his diplomatic mission in our country.Welcoming the guest Ararat Mirzoyan tha...
Meeting at RA National Assembly
On January 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Arkady Khachatryan met with the delegation of the Standing Committee on Financial-Budgetary and Economic Administration of the National Assembly of the Artsakh Republic. During the meeting the post-war...