Փետրվարի 3-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի փետրվարի 3-ին` ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
27.01.2021
Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հունվարի 27-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ փոխխոսնակը շնորհավորել է նրան պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ արդյունավետ եւ բեղմնավոր...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ՌԴ դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունվարի 27-ին ընդունել է մեր երկրում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արարատ Միրզոյանը եւս մեկ անգամ ընդգծել է երկու երկրների միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների կարեւորությ...

On February 3, at 11:00 NA Extraordinary Sitting To Be Convened
According to Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure, on February 3, at 11:00 at the initiative of the Government by the decision of the RA NA Speaker an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda.
27.01.2021
Vahe Enfiajyan Meets with Ambassador of Belarus to Armenia
On January 27, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan met with the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to the RA Alexander Konyuk.Welcoming the Ambassador, the NA Deputy Speaker congratulated him on being appointed in the responsible post and expr...
Ararat Mirzoyan Meets with RF Ambassador
On January 27, the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to our country Sergey Kopirkin.Welcoming the Ambassador, Ararat Mirzoyan once again underlined the importance of the al...