Փետրվարի 3-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի փետրվարի 3-ին` ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
27.01.2021
Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը հունվարի 27-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկի հետ: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ փոխխոսնակը շնորհավորել է նրան պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնել, որ արդյունավետ եւ բեղմնավոր...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ՌԴ դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հունվարի 27-ին ընդունել է մեր երկրում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արարատ Միրզոյանը եւս մեկ անգամ ընդգծել է երկու երկրների միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների կարեւորությ...

3 февраля, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС
Согласно   ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства РА  3 февраля 2021 г., в 11:00 часов, по решению Председателя НС созывается внеочередное заседание НС – по  повестке дня инициатора.
27.01.2021
Встреча В.Энфиаджяна с послом Беларуси в Армении
27 января вице-спикер НС В.Энфиаджян встретился  с новоназначенным послом Республики Беларусь в РА А.Конюком.   Приветствуя посла, вице-спикер НС поздравил его с назначением на ответственный пост и выразил надежду, что эффективной и плодотворной деятельностью А.Конюк придаст новое дых...
А.Мирзоян встретился с послом РФ
27 января Председатель НС А.Мирзоян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в Армении  С.Копыркиным.Приветствуя посла, А.Мирзоян вновь подчеркнул важность союзнических отношений двух стран и высоко оценил активную вовлеченность российской стороны как в прекращение боевых действий, так...