Պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանն ու Բաբկեն Թունյանն առաջարկում են փոփոխություններ կատարել «Ավանդների ներգրավման մասին» օրենքում եւ տուգանել բանկերին խախտումների դեպքում: 365  օրվա ընթացքում առաջին անգամ կատարված խախտման համար նախատեսվում է գանձել մինչեւ 500 հազար դրամ, բայց ոչ պակաս, քան 300 հազար դրամ: Նույն ժամանակահատվածում երկրորդ անգամ կատարվող խախտման դեպքում կգանձվի մինչեւ 1 մլն դրամ, բայց ոչ պակաս, քան 500 հազար դրամ: Եթե 365 օրվա ընթացքում  խախտում կկատարվի  երրորդ անգամ, ապա բանկը կտուգանվի  մինչեւ 2 մլն դրամի չափով:
Արտակ Մանուկյանը նշեց, որ խստացումներն ուղղված են խախտումների կանխարգելմանն ու սպառողների շահերի պաշտպանությանը:
Կառավարությունն առաջարկում է փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարել «Հանրագրերի մասին» ՀՀ օրենքում: Նախաձեռնությունն առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց փետրվարի 11-ի նիստում: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանի խոսքով՝ հստակեցվում են «կոլեկտիվ», «կրկնակի» եւ «էլեկտրոնային հարթակի միջոցով ներ...

Депутаты А.Манукян и Б.Тунян предлагают внести изменения в закон «О привлечении вкладов» и оштрафовать банки в случае нарушений. Планируется за первое в течение  365 дней нарушение взимать до 500 тыс. драмов, но не менее 300 тыс. В случае повторного нарушения за тот же период будет взыскано до 1 млн драмов, но не менее 500 тыс. Если нарушение будет совершено в третий раз в течение 365 дней, банк будет оштрафован на сумму до 2 млн драмов.
А.Манукян отметил, что поправки нацелены на предотвращение нарушений и защиту интересов клиентов.
11 февраля на заседании НС обсуждены в первом чтении предложенные правительством пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О петициях»,  «О торговле и услугах»,  «О профилактике ВИЧ-инфекции», «О публичных торгах»,   «Об Общественном совете»,  Уголовный ...