ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակը անձամբ շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերոջը՝ Մարալ Նաջարյանի գերությունից ազատման գործում կարեւոր աջակցություն ցուցաբերելու համար:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 16-ի նիստում ներկայացրեց մի շարք տեղեկություններ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման հերթական շրջափուլի իրականացման, կրթության եւ պատրաստվածության, բանակում մարդու իրավունքների պա...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 16.03.2021 ժամը 11:00 414 դահլիճ, Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով` 16.03.2021 ժամը 10:00 114 սենյակ, Մարդու իրավունքների պաշտպանությա...

The Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan had a telephone talk with the Speaker of the Federation Council of the RF Federal Assembly Valentina Matviyenko.
The Speaker of the Armenian Parliament personally thanked his colleague for showing important support on releasing Maral Najarian.
At March 16 sitting of the NA Standing Committee on Defense and Security, the RA Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan presented a number of information related to the implementation of the next stage of strategic defense review, the education and preparedness, the defense of human rights in the...