ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ  Վահագն Հովակիմյանը մարտի 24-ի  նիստում հայտնեց, որ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր է ընտրվել Արսեն Մկրտչյանը: Նրա  թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 87 պատգամավոր, իսկ Արմեն Հայկյանցի թեկնածությանը՝ 11 պատգամավոր: Քվեարկությանը 132 պատգամավորից  մասնակցել է 102-ը:
Վճռաբեկ դատարանի դատավորն ընտրվեց գաղտնի քվեարկությամբ՝ պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների առնվազն երեք հինգերորդով:
Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թեկնածուի ընտրության հարցը քննարկվել էր ԱԺ առավոտյան նիստում,  թեկնածուներն էին Արսեն Մկրտչյանը եւ Արմեն Հայկյանցը:

At March 24 sitting, the Chair of the NA Accounting Committee Vahagn Hovakimyan informed that Arsen Mkrtchyan was elected a judge of the Court of Cassation. 77 deputies voted for him, 11 deputies for Armen Haykyants. 102 MPs out of 132 took part in voting.
The judge of the Court of Cassation was elected by secret ballot, by at least three fifth of the votes of the deputies’ total number.
The item of the candidate of the Court of Cassation judge was debated at the NA morning sitting, the candidates were Arsen Mkrtchyan and Armen Haykyants