ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության մարտի 26-ի խորհրդարանական ճեպազրույցներին մասնակցեցին պատգամավորներ Հայկ Կոնջորյանը, Արտակ Մանուկյանը եւ Արթուր Հովհաննիսյանը:
Մինչ լրագրողների հարցերին պատասխանելը Արտակ Մանուկյանը օրակարգային որոշ հարցերի անդրադարձավ, մասնավորապես՝ խորհրդարանի կողմից ընդունված «Հրապարակային սակարկությունների մասին» օրենքի նախագծով առաջարկվող փոփոխություններին:
«Գործընկերային նախագիծ է, գաղափարը բիզնես հատվածից է եկել: Էլեկտրոնային համակարգերը՝ որպես բիզնես գործունեության տեսակ, կավելանան: COVID-ով պայմանավորված՝ թվային տեխնոլոգիաները կարեւորություն են ստանում, եւ երկրները, որոնք կարողանում են բավականաչափ բարենպաստ բիզնես միջավայր ստեղծել, հավելյալ մրցունակ առավելություններ են ունենում»,-ասաց նա:

26 марта в парламентских брифингах приняли участие депутаты фракции НС «Мой шаг» А.Конджорян, А.Манукян и А.Ованнисян.
Прежде чем ответить на вопросы журналистов, А.Манукян коснулся некоторых вопросов повестки дня, в частности, поправок в принятом парламентом законопроекте «О публичных торгах».
«Это партнерский проект, идея подана бизнес-сектором. Электронные системы, как вид предпринимательской деятельности, будут расти. Обусловленные COVID, цифровые технологии приобретают все большее значение, и страны, способные создать достаточно благоприятную бизнес-среду, имеют дополнительные конкурентные преимущества», - заметил он.