ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 6-ին նախաձեռնել էր  աշխատանքային քննարկում՝ կորոնավիրուսային համավարակի պայմաններում «Հեռավար կրթության հոգեբանական ազդեցությունը կրտսեր տարիքի դպրոցականների, նրանց ծնողների եւ ուսուցիչների վրա» թեմայով: Քնն...
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 6-ի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանից հետաքրքրվեց աշխատատեղերի նվազման եւ աշխատավարձերի բարձրացման հարցերով: Էդվարդ Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ յուրաքանչյուր ամիս իրենք ուսումնասի...
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի հարցը ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Ավագ Ավանեսյանին վերաբերում էր 2021-ի առաջին եռամսյակի ներդրումների դինամիկային: Արտակ Մանուկյանը ընդգծեց, որ համավարակով պայմանավորված՝ ամբողջ աշխարհում ներդրումների...
Ապրիլի 6-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցով հանդես եկան ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ավագ Ավանեսյանը, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Է...
Ներկայացվեց Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ապրիլի 6-ի նիստում Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին զեկույցով հանդես եկան ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ավագ Ավանեսյանը, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդ...
Հեռավար կրթության հոգեբանական ազդեցությանը վերաբերող քննարկման ուղիղ հեռարձակումը
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի կազմակերպած «Հեռավար կրթության հոգեբանական ազդեցությունը կրտսեր դպրոցականների, նրանց ծնողների եւ ուսուցիչների վրա» թեմայով քննարկման ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Դրամի արժեզրկման իրավիճակը կառավարելի է
Ապրիլի 6-ին տեղի ունեցավ ԱԺ Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի հարցը ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանին վերաբերում էր դրամի արժեզրկմանը: Պատգամավորը հետաքրքրվեց՝ իրավիճակը կառավարելի՞ է, թե ոչ, ինչպե՞ս է նա ...
Դրական եզրակացություն` «ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագծին
Ապրիլի 6-ին Արկադի Խաչատրյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանի ներկայացմամբ հանձնաժողովում քննարկվեց «ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենք...

6 апреля Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам инициировала рабочую дискуссию на тему «Психологическое воздействие дистанционного обучения на школьников младшего возраста, их родителей и учителей» в условиях коронавируса. В дебатах приняли участие представители общес...
6 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам председатель комиссии А.Хачатрян поинтересовался у председателя Комитета государственных доходов (КГД) РА Э.Ованнисяна сокращением рабочих мест и повышением заработной платы.По Э.Ованнисяну, ведомство ежемесячно...
На заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам депутат НС А.Манукян поинтересовался у заместителя министра экономики РА А.Аванесяна о динамике инвестиций в первом квартале 2021 г. Депутат заметил, что из-за пандемии объем инвестиций во всем мире снизился. А.Манукян т...
6 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам министр финансов РА А.Джанджугазян, заместитель министра экономики РА А.Аванесян, председатель Комитета государственных доходов РА Э.Ованнисян доложили о ходе и исполнении программы Правительства на 2020 г.А.Ава...
Представлен доклад о ходе и итогах исполнения программы Правительства на 2020 г.
6 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам министр финансов РА А.Джанджугазян, заместитель министра экономики РА А.Аванесян, председатель Комитета государственных доходов РА Э.Ованнисян представили ход и итоги исполнения программы Правительства на 2020 г...
Ситуация с девальвацией драма управляема
6 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.Вопрос депутата НС С.Багратяна заместителю председателя ЦБ РА Н.Ерицяну касался девальвации драма. Депутат поинтересовался, управляема или нет ситуация, какие возможные шаги он видит в ближайше...
Положительное заключение по поправке в закон «О Центральном банке РА»
6 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством А.Хачатряна.Обсужден проект о внесении дополнения в закон РА «О Центральном банке РА», представленный заместителем председателя ЦБ РА Н.Ерицяном. Проект определяет правовы...