«Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանն  ու ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանն ապրիլի 7-ին հանդիպեցին ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի մի խումբ մագիստրոսների հետ: Պատգամավորները հյուրերին ներկայացրին Ազգային ժողովի կառուցվածքն ու գործունեությունը:
Վիկտոր Ենգիբարյանը մանրամասնեց խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների գործունեությունը, բարեկամական խմբերի եւ միջխորհրդարանական կազմակերպությունների հետ համագործակցության ձեւաչափը: Անդրադարձ կատարվեց ԱԺ հերթական նիստերի անցկացման ընթացակարգին:
Հանդիպման մասնակիցները  պատգամավորներից հետաքրքրվեցին պատերազմական եւ հետպատերազմյան իրադարձություններով, երկրում տեղի ունեցող ներքաղաքական գործընթացներով:

7 апреля глава делегации НС РА в ПА «Евронест» В.Енгибарян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян встретились с группой магистров Академии государственного управления РА. Депутаты представили гостям структуру и деятельность Национального Собрания.
В.Енгибарян подробно остановился на деятельности постоянных комиссий парламента, формате сотрудничества с группами дружбы и межпарламентскими организациями, представил процедуру проведения очередных заседаний НС.
Участники встречи поинтересовались у депутатов военными и послевоенными событиями, а также внутриполитическими процессами, происходящими в стране.