ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ԱՊՀ անդամ պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանի շրջանակում Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպեց Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Զինաիդա Գրեչանիի հետ:
Կողմերն ընդգծեցին, որ Մոլդովան եւ Հայաստանը պետք է ընդլայնեն ու ամրապնդեն համագործակցությունը խորհրդարանական մակարդակում՝ պահպանելով առկա երկխոսության դրական դինամիկան:
Զինաիդա Գրեչանին վերահաստատեց Մոլդովայի  խորհրդարանի վճռականությունը` շարունակելու բաց, կառուցողական եւ գործնական երկխոսությունը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: «Խաղաղություն եւ բարգավաճում եմ մաղթում հայ ժողովրդին, որին մենք համարում ենք մեր երկրի բարեկամը»,-ասաց նա:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաեւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը եւ հետագա փոխգործակցության ընդլայնմանը, արտաքին քաղաքական մի շարք խնդիրների:

Within the framework of the 52nd Plenary Session of the Inter-Parliamentary Assembly (IPA) of the CIS Member States the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan met with the Speaker of Parliament of Moldova Zinaida Greceanîi in Saint Petersburg.
The sides underlined that Moldova and Armenia should expand and strengthen the cooperation at parliamentary level, maintaining the positive dynamics of the existing dialogue.
Zinaida Greceanîi reaffirmed the resoluteness of the Parliament of Moldova to continue the open, constructive and practical dialogue with the RA National Assembly. “I wish peace and prosperity to the Armenian people, whom we consider the friend of our country,” he said.
During the discussion the parties also touched upon the development of bilateral relations, the expansion of further cooperation and a number of foreign political problems.