ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ԱՊՀ անդամ պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանի շրջանակում Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպեց Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Զինաիդա Գրեչանիի հետ:
Կողմերն ընդգծեցին, որ Մոլդովան եւ Հայաստանը պետք է ընդլայնեն ու ամրապնդեն համագործակցությունը խորհրդարանական մակարդակում՝ պահպանելով առկա երկխոսության դրական դինամիկան:
Զինաիդա Գրեչանին վերահաստատեց Մոլդովայի  խորհրդարանի վճռականությունը` շարունակելու բաց, կառուցողական եւ գործնական երկխոսությունը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: «Խաղաղություն եւ բարգավաճում եմ մաղթում հայ ժողովրդին, որին մենք համարում ենք մեր երկրի բարեկամը»,-ասաց նա:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաեւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը եւ հետագա փոխգործակցության ընդլայնմանը, արտաքին քաղաքական մի շարք խնդիրների:

Председатель НС РА А.Мирзоян встретился со спикером парламента Республики Молдова З.Гречани в Санкт-Петербурге, в рамках 52-го пленарного заседания Межпарламентской Ассамблеи СНГ.
Стороны подчеркнули, что Молдова и Армения должны расширять и укреплять сотрудничество на парламентском уровне, сохраняя положительную динамику существующего диалога.
З.Гречани подтвердила решимость парламента Молдовы продолжать открытый, конструктивный и деловой диалог с Национальным Собранием РА. «Желаю мира и процветания армянскому народу, который мы считаем другом нашей страны», - отметила она.
В ходе обсуждения были затронуты также развитие двусторонних отношений и дальнейшее расширение сотрудничества, ряд внешнеполитических проблем.