Ապրիլի 16-ին ԱԺ հերթական նիստում ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացրեց  ««Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրի շրջանակներում հարկային եւ մաքսային արտոնություններ տրամադրելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասինե օրինագիծը:
Արման Պողոսյանը տեղեկացրեց, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում ԱԺ պատգամավորներն ու Կառավարությունն առաջարկություններ չեն ներկայացրել:
Նախագծով, մասնավորապես, առաջարկվում է կազմակերպությունների եկամուտները շահութահարկով հարկման նպատակով եկամուտ չհամարել:
ԱԺ պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանը, ներկայացնելով գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը, գործընկերներին կոչ արեց կողմ քվեարկել:

16 апреля на очередном заседании Национального Собрания заместитель министра финансов РА А.Погосян представил во втором чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон о предоставлении налоговых и таможенных льгот в рамках программы  «Дилижанская международная школа».
А.Погосян сообщил, что в период с первого по второе чтения депутаты НС и правительство не вносили предложений.
В законопроекте, в частности, предлагается не учитывать доходы организаций в качестве доходов для налогообложения прибыли.
Депутат НС К.Амбарцумян, представив положительное заключение профильной комиссии, призвал коллег проголосовать в пользу проекта.