Այսօր մեկնարկում է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Լիտվայի Հանրապետություն:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը, հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը, Հայաստան-Լիտվա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը, ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում սպասվում են հանդիպումներ Լիտվայի Հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, խորհրդարանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ: Հյուրերը նշեցին, որ իրենց ծնողները դեռեւս խորհրդային տարիներին անհատույց ստացել են տնամերձ հողեր, սակայն մինչ օրս չեն կարողանում սեփականաշնորհման գործընթացը հասցնել ավ...
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներ ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մոր...

Today, the official visit of the delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan to the Republic of Lithuania begins.
The Chair of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Arkadi Khachatryan, the Deputy Chair of the Committee Artak Manukyan, the Head of Armenia-Lithuania Friendship Group Anush Begloian, the Head of the Armenian Delegation to OSCE Parliamentary Assembly Hayk Konjoryan are in the Delegation.
Within the frameworks of the official visit meetings are expected with higher leadership of the Republic of Lithuania.
On May 11, an exhibition dedicated to May triple holiday, where the works done in Baku by the Armenian architects was opened in the parliament.The RA NA deputy Taguhi Tovmasyan initiated the exhibition, and the deputies, historians, architects, art critics, the representatives from the state, offici...
On May 11, the RA NA deputy, the representative of the Yazidi community in the Parliament Rustam Bakoyan met with the Yazidis from Jrashen community. The guests noted that their parents received land plots free of charge in the Soviet times, however they could complete the privatization process of u...