Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, խորհրդարանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ:
Հյուրերը նշեցին, որ իրենց ծնողները դեռեւս խորհրդային տարիներին անհատույց ստացել են տնամերձ հողեր, սակայն մինչ օրս չեն կարողանում սեփականաշնորհման գործընթացը հասցնել ավարտին: Ջրաշենցիները տեղեկացրին, որ բազմիցս դիմել են պատասխանատու կառույցին պետական կադաստրում գրանցելու համար անշարժ գույքը, սակայն ստացել են մերժում: Գյուղացիները դժգոհեցին, որ շուրջ 70 տարի ապրելով իրենց սեփական տանը՝ համարվում են վարձակալ:
Ռուստամ Բաքոյանը խոստացավ հենց վաղն այցելել համայնք՝ տեղում ծանոթանալու բնակիչներին հուզող բոլոր խնդիրներին եւ փորձել աջակցել դրանց լուծմանը:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներ ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մոր...
Այսօր մեկնարկում է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Լիտվայի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը, հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը, Հայաստան-Լիտվա բա...

11 мая депутат НС, представитель езидской общины Р.Бакоян встретился в парламенте с соотечественниками общины Джрашен.
Гости подняли волнующую проблему завершения процесса приватизации в их общине. Джрашенцы сообщили, что неоднократно обращались в соответсвующую структуру с просьбой о регистрации недвижимости в государственном кадастре, но им было отказано. Жители озабочены тем, что, проживая десятилетиями в собственных домах, до сих пор считаются арендаторами.
Р.Бакоян пообещал незамедлительно посетить общину для ознакомления со всеми проблемами жителей и попытаться содействовать их решению.
11 мая в парламенте открылась выставка, посвященная майскому тройному празднику, на которой представлены работы армянских архитекторов в Баку.На выставке, инициированной депутатом НС Т.Товмасян, присутствовали депутаты, историки, архитекторы, искусствоведы, представители государственных и официальны...
11 мая члены прибывшей в Армению делегации во главе с руководителем Европейской миссии ПАФ Жан-Шарлем Луперто депутат французского парламента Софи Метти, депутат Каталонии Аврора Мадаула,  член ПАФ от Камеруна Джошуа Осих, генеральный секретарь администрации ПАФ Эммануэль Мори и советник  ...