Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, խորհրդարանում եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց Ջրաշեն համայնքի եզդիների հետ:
Հյուրերը նշեցին, որ իրենց ծնողները դեռեւս խորհրդային տարիներին անհատույց ստացել են տնամերձ հողեր, սակայն մինչ օրս չեն կարողանում սեփականաշնորհման գործընթացը հասցնել ավարտին: Ջրաշենցիները տեղեկացրին, որ բազմիցս դիմել են պատասխանատու կառույցին պետական կադաստրում գրանցելու համար անշարժ գույքը, սակայն ստացել են մերժում: Գյուղացիները դժգոհեցին, որ շուրջ 70 տարի ապրելով իրենց սեփական տանը՝ համարվում են վարձակալ:
Ռուստամ Բաքոյանը խոստացավ հենց վաղն այցելել համայնք՝ տեղում ծանոթանալու բնակիչներին հուզող բոլոր խնդիրներին եւ փորձել աջակցել դրանց լուծմանը:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներ ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մոր...
Այսօր մեկնարկում է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Լիտվայի Հանրապետություն: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանը, հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը, Հայաստան-Լիտվա բա...

On May 11, the RA NA deputy, the representative of the Yazidi community in the Parliament Rustam Bakoyan met with the Yazidis from Jrashen community.
The guests noted that their parents received land plots free of charge in the Soviet times, however they could complete the privatization process of until nowadays. The people from Jrashen repeatedly applied to the responsible structure for registering the real estate in the state cadastre, however they were rejected. The villagers have complained that living in their own houses for about 70 years, are considered a tenant.
Rustam Bakoyan promised to visit the community tomorrow to get acquainted with the residents’ all problems and try to support the solution of them.
On May 11, an exhibition dedicated to May triple holiday, where the works done in Baku by the Armenian architects was opened in the parliament.The RA NA deputy Taguhi Tovmasyan initiated the exhibition, and the deputies, historians, architects, art critics, the representatives from the state, offici...
Today, the official visit of the delegation led by the Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan to the Republic of Lithuania begins. The Chair of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Arkadi Khachatryan, the Deputy Chair of the Committee Artak Manukyan, the Head...